تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۲۴ مهر ۱۴۰۰
بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور مطرح کرد:

تقویت هم‌افزایی و همکاری در صنعت خودرو راهکار عبور از موانع تولید

بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت گفت: گروه خودروسازی سایپا و گروه صنعتی ایران خودرو به سهم خود اقدامات مناسبی را در صنعت خودرو انجام دادند و به موفقیت‌های خوبی رسیدند که این امر با توجه به تحریم صنعت خودرو، بسیار مهم و با ارزش است.

تقویت هم‌افزایی و همکاری در صنعت خودرو راهکار عبور از موانع تولید

رویداد۲۴ به گزارش سایپانیوز، اشکان میرمحمدی در حاشیه بازدید از گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه هم‌افزایی و همکاری شرکت‌های خودروسازی با قطعه سازان باید پررنگ‌تر از گذشته تقویت شود تا موانع برطرف شود و روند تولید خودرو سیر صعودی به خود بگیرد، افزود: دستاورد‌هایی که شرکت‌های خودروسازی به خصوص در ایام تحریم به دست آوردند باید به اشتراک گذاشته شود تا صنعت خودرو با سرعت بیشتری رشد کند.

وی تصریح کرد: بخشی از قطعات خاص و استراتژیک صنعت خودرو از طریق واردات تامین می‌شد، ولی به دلیل تحریم، دیگر امکان واردات آن وجود نداشت لذا شرکت‌های خودروسازی با همکاری مجموعه‌های دیگر نظیر دانش بنیان‌ها به توانایی تولید قطعات دست پیدا کردند بدین جهت ضرورت دارد تکنولوژی به دست آمده به سایر شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی منتقل شود تا هم افزایی که مدنظر است، محقق شود.

وی گفت: هم افزایی و همکاری‌های مشترک باعث می‌شود که میزان خودرو‌های ناقص در کف پارکینگ شرکت‌های خودروسازی به حداقل برسد و مردم با سرعت بیشتری به خودرو‌های ثبت نامی خود دست پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه تعداد خودرو‌های ناقص در پارکینگ‌های سایپا از نظر تعداد از سایر خودروسازان کمتر است، افزود: اقداماتی که سایپا برای تولید و عرضه خودرو به بازار انجام داده موثر بوده و یکی از دلایل کمتر بودن اختلاف قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد، عرضه مناسب توسط این خودروساز است که توانسته تقاضای بازار را بهتر پاسخ دهد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار سایپا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: