تاریخ انتشار: ۱۵:۵۸ - ۲۵ مهر ۱۴۰۰

سعودی‌ها از ایران درخواست وساطت کردند

یک رسانه یمنی ادعا کرد که سعودی‌ها از ایران درخواست کرده اند که به منظور توقف پیشروی انصارالله یمن میان آن‌ها وساطت کنند.

سعودی‌ها از ایران درخواست وساطت کردند

رویداد۲۴ به گزارش پایگاه خبری الخبر الیمنی، برخی منابع عراقی ادعا کردند که سعودی‌ها از ایران درخواست کرده‌اند که برای توقف پیشروی نظامی انصارالله یمن در استان مأرب میانجیگری کند.

این پایگاه خبری نوشت: این اقدام در حالی است که عربستان به دنبال ازسرگیری روابط با ایران است و دیدار‌هایی میان مسئولان عالی رتبه دو کشور در پایتخت عراق درحال برگزاری است.

منابع عراقی ادعا کرده‌اند: هیات سعودی موجود در عراق از هیات ایرانی درخواست کرده است تا به‌منظور توقف پیشروی حوثی‌ها در استان مأرب وساطت کند.

این منابع گفته اند: هیات ایرانی وعده داده است که درخواست سعودی‌ها را به وزارت خارجه ایران منتقل کند و با مقامات این کشور آن را مورد بررسی قرار دهند.

در این گزارش ادعا شده است که در پی تغییراتی که در روابط عربستان با کشور‌های غربی به وجود آمده است، ریاض اخیرا هیاتی بلند پایه به ریاست عادل الجبیر به بغداد فرستاده است تا درخصوص از سرگیری روابط با تهران رایزنی کند.

بر اساس این گزارش، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان اخیرا ضمن تایید برگزاری چهار دور مذاکره میان تهران و ریاض تاکید کرد که این مذاکرات جدی است.

همچنین، سعید خطیب‌زاده - سخنگوی وزارت امور خارجه ایران - با تأیید برگزاری چهار دور مذاکره با عربستان، گفته بود: توافق هیأت ایرانی و عربستانی این بود که مذاکرات که پشت در‌های بسته انجام شود. تلاش داریم که روابط ایران و عربستان به تحقق آرامش، صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس کمک کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: