تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۲۶ مهر ۱۴۰۰
سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دلیل اجرای قانون تقسیم مساوی سکو‌ها در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را برخلاف بازی پرسپولیس با الهلال توضیح داد.

قانون AFC برای سعودی‌ها عوض شد/ ناعدالتی عجیب در حق پرسپولیس
رویداد۲۴ تقسیم بندی سکو‌های ورزشگاه مرسول پارک ریاض میان تیم‌های الهلال و النصر عربستان به صورت مساوی باعث شده تا اقدام AFC در بازی پرسپولیس با الهلال ناعادلانه به نظر برسد.

دیدار پرسپولیس با الهلال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با حضور ۱۵ هزار تماشاگر سعودی یعنی ۷۰ درصد ظرفیت ورزشگاه الملز در اختیار هواداران الهلال بود.

AFC پیش از این اعلام کرده بود با توجه به میزبانی عربستان در تمام مسابقات لیگ قهرمانان تا فینال برای رعایت عدالت سکو‌ها به صورت مساوی میان تیم‌ها تقسیم می‌شود.

اما در بازی الهلال با پرسپولیس این قانون اجرا نشد و بیش از ۷۰ درصد ظرفیت ورزشگاه الملز ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفری در اختیار الهلال قرار گرفت و قانون ۵۰-۵۰ را فراموش کرد و به قانون میزبانی الهلال استناد کرد و ۷۰ درصد سکو‌ها را به سعودی‌ها داد.


بیشتر بخوانید: فدراسیون فوتبال کمر پرسپولیس را شکست؟


AFC به خاطر سعودی‌ها دوباره چرخش داشت و دوباره قانون ۵۰-۵۰ سکو‌ها را در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اجرا کرده است.

نضال بحران سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره تقسیم بندی سکو‌ها به صورت مساوی و دلیل اینکه النصر با توجه به میزبانی از این بازی در ورزشگاه مرسول پارک ۷۰ درصد سکو‌ها را در اختیار ندارد، گفت: پیش از برگزاری مسابقات در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا دو باشگاه الهلال و النصر باهم به توافق رسیدند تا در صورت صعود به نیمه نهایی سکو‌های به صورت ۵۰ درصدی تقسیم شود به همین خاطر در این بازی النصر ۷۰ درصد ظرفیت را در اختیار ندارد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: