تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۲۹ مهر ۱۴۰۰
انجمن صنایع لوازم خانگی ایران:
انجمن صنایع لوازم خانگی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در دو ماه اخیر هیچ درخواستی از سوی شرکت‌های تولیدکننده برای افزایش قیمت لوازم‌خانگی به این انجمن واصل نشده است.

هیچ درخواستی برای افزایش قیمت لوازم‌خانگی دریافت نشد

رویداد۲۴  این انجمن همواره درخواست‌ها برای تغییر قیمت لوازم‌خانگی را از شرکت‌های تولیدکننده دریافت و به سازمان حمایت برای بررسی منتقل می‌کند، اما تاکنون درخواستی برای افزایش قیمت‌ها دریافت نشده است. درخواست‌هایی برای قیمت‌گذاری محصولات جدید شرکت‌ها داشته‌ایم که مراتب برای بررسی و ثبت در سامانه ۱۲۴ به سازمان حمایت ارسال شده است.

در این اطلاعیه اعلام شد: مقایسه قیمت محصولات شرکت‌های بزرگ تولیدکننده لوازم‌خانگی در اسفند ۹۹ و حال حاضر گویای همین موضوع است، با این حال اینکه برخی اصناف و کسبه در سطح بازار بخواهند کالای خود را با قیمتی بالاتر بفروشند و به عبارتی گران‌فروشی کنند، موضوع دیگری است که باید در جای خود بررسی شود.

هیچ درخواستی برای افزایش قیمت لوازم‌خانگی دریافت نشد

در روز‌های اخیر افزایش قیمت برخی اقلام خانگی خبرساز شد و شوکی به بازار وارد کرد. این مساله از آنجایی که با موضوع ممنوعیت واردات لوازم‌خانگی خارجی هم‌زمان شد حساسیت‌های بیشتری را برانگیخت. برخی با تایید این مساله، آن را ناشی از افزایش قیمت نهاده‌های تولید و نرخ دستمزد کارگران تحلیل کردند.

با این حال، در روز‌های اخیر مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگویی اعلام‌کرد: امسال تولیدکنندگان لوازم‌خانگی افزایش قیمت نداشتند.

کیوان گردان خاطرنشان‌کرد: پس از دستور وزیر صنعت درباره افزایش قیمت در بازار لوازم‌خانگی، بررسی‌ها نشان داد بسیاری از شرکت‌ها افزایش قیمت نداشتند، هرچند برخی شرکت‌ها افزایش قیمت چهار تا پنج درصدی داشتند که تذکر لازم به آن‌ها داده شد.

وی تاکید کرد: هرگونه افزایش قیمت در سطح عرضه لوازم‌خانگی، قبل از بررسی کارشناسی از سوی وزارت صنعت و صدور اجازه برای افزایش قیمت، غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می‌شود.

منبع: اقتصاد24
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: