تاریخ انتشار: ۰۹:۵۴ - ۳۰ مهر ۱۴۰۰

هنوز از واکسیناسیون عقبیم و به ایمنی جمعی نرسیده‌ایم

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، انجام تست‌های غربالگری و بیماریابی به موقع سه پایه اساسی است که ما را از پیک ششم بیماری کرونا دور نگه می‌دارد.

هنوز از واکسیناسیون عقبیم و به ایمنی جمعی نرسیده‌ایم

رویداد۲۴ حمید رضا جماعتی روز جمعه افزود: موضوعات اول و دوم از اهمیت بیشتری برخوردار است که در اجرایی شدن آن‌ها هم مسئولان و هم مردم نقش دارند.

وی ادامه داد: افزایش تست‌های غربالگری بیماری کرونا می‌تواند در قالب هوشمندسازی در آینده به نحو مطلوب به اجرا درآید.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا اظهار داشت: هرچند واکسیناسیون با سرعت زیاد در حال انجام است، اما در کنار آن مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

جماعتی بر لزوم انجام تست تشخیص بیماری و شناسایی به موقع بیماران تاکید کرد و گفت: اگر کسی به بیماری کرونا مبتلا شد، باید او را قرنطینه کرد.

وی تصریح کرد: اصول بهداشتی از سوی اصناف و همچنین در مراکز پرازدحام و شلوغ از جمله حمل و نقل عمومی باید به دقت رعایت شود.

اگر پروتکل بهداشتی رعایت نشود، لغو دورکاری می‌تواند به ایجاد موج ششم کمک کند

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا توضیح داد: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و تست‌های غربالگری از بیماران انجام نشود، لغو دورکاری می‌تواند به ایجاد موج ششم کمک کند.

وی در پاسخ سوال که آیا شرایط تهران به حد مناسب رسیده که دورکاری در استان تهران لغو شد؟ گفت: این سوال مربوط به ستاد اجرایی است، اما اگر واکسیناسیون و پروتکل‌ها به نحو مطلوبی رعایت می‌شود، می‌توان این کار را انجام داد.

جماعتی افزود: موضوع لغو دورکاری مربوط به ستاد اجرایی است، اما با توجه به اینکه هنوز از نظر واکسیناسیون عقب هستیم و به نظر به ایمنی جمعی نرسیدیم، اگر پروتکل‌ها اجرا نشود، این کار می‌تواند خطرناک باشد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: واکسن کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: