تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱۳ نظر

سهم‌خواهی عجیب نماینده مجلس از وزیر نفت

نامه‌نگاری و امتیازگیری از وزیر نفت زمانی جالب‌تر می‌شود که به توییت این نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در زمان بررسی صلاحیت وزرا توجه شود. سنگدوینی در زمان رأی اعتماد به کابینه وعده داده بودند که با انتخاب اوجی به‌عنوان وزیر نفت، وضعیت نیروی انسانی این وزارتخانه متحول شود!

سهم‌خواهی عجیب نماینده مجلس از وزیر نفت
رویداد۲۴ شرق نوشت: انتشار نامه‌ای جدید از رمضان‌علی سنگدوینی، نماینده مجلس خطاب به وزیر نفت، بعد از نامه محرمانه اوجی برای استخدام دختر این نماینده مجلس در وزارتخانه، موجی از بدبینی را به نوع ارتباط مجلس و وزرا ایجاد کرده است. سهم‌خواهی مجلس از پاستور زمان انتخاب کابینه به یکی از مهم‌ترین موانع تشکیل دولت سیزدهم تبدیل شده بود.

نمایندگانی که سودای رفتن به دولت در سر می‌پروراندند، رئیس‌جمهور جدید را تحت فشار قرار داده بودند تا ترکیب کابینه طبق خواست آن‌ها چیده شود. آن‌هم نمایندگان برآمده از انتخابات حداقلی که از زمان شروع به کار خود یک قدم مثبت برای رفع مشکلات مردم و کشور برنداشته‌اند، یا درگیر حاشیه و تسویه‌حساب سیاسی با دولت قبل بودند یا به دنبال پست و مقام برای خود و نزدیکانشان. بعد از ماجرای نمایندگانی که وزیر شدند و یکی هم باوجود نادیده‌گرفتن قانون انتخاب شهرداران، شهردار تهران شد و دیگری هم رئیس بنیاد شهید، اکنون امتیازگیری برای نزدیکان نمایندگان خبر‌ساز شده است.

رمضانعلی سنگدوینی، نماینده مردم گلستان و عضو کمیسیون انرژی است که با کسب فقط ۵۳ هزار و صد رأی از مجموع ۲۰۱ هزار و ۱۱۴ رأی گرفته‌شده، از حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا در استان گلستان به مجلس راه یافته است.

چند‌روز پیش خبرگزاری فارس با انتشار اسنادی خبر داد که جواد اوجی، وزیر نفت، در نامه‌ای محرمانه دستور داده نفیسه سنگدوینی، فرزند نماینده گرگان، در این وزارتخانه استخدام شود و بر اساس این نامه، نفیسه سنگدوینی با لیسانس از دانشگاه آزاد ساری مسئول دبیرخانه معاونت توسعه شده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به نامه محرمانه اوجی، وزیر نفت برای استخدام دخترش گفته است: در این خصوص باید از وزارت نفت سؤال شود. من در این قضیه هیچ‌گونه دخالتی نداشته‌ام و در این مورد باید وزارت نفت و روابط عمومی این وزارتخانه پاسخ‌گو باشند.

نکته مهم دیگر این ماجرا واکنش وزارت نفت است که مدعی شد نفیسه سنگدوینی از طریق آزمون به استخدام وزارت نفت درآمده است، اما سند و مدرکی در رابطه اخذ آزمون و حتی مصاحبه علمی از این خانم منتشر نکرد.

درحالی‌که خبرگزاری فارس بلافاصله سندی را منتشر کرد که نشان می‌داد «نفیسه سنگدوینی» در آزمون استخدامی قبول نشده است. در‌همین‌حال این سند حکایت از آن دارد که دختر نماینده گرگان با معدل ۱۴ دوره کارشناسی را در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه آزاد ساری گذرانده است؛ بنابراین جز توصیه پدرانه راهی برای ورود به وزارتخانه وجود داشته است؟!

موج گسترده انتقادات به رابطه وزیر و این نماینده تا جایی پیش رفته که حتی خبرگزاری فارس در گزارش خود وزارت نفت را متهم کرده که به نماینده گرگان رانت داده است. این خبرگزاری اصولگرا همچنین به رمضانعلی سنگدوینی تاخته که در کمیسیون انرژی مجلس هیچ موضوع تخصصی یا طرح کارشناسی‌ای در حوزه انرژی را پیگیری نکرده است.

ماجرای استخدام غیرقانونی دختر این نماینده مجلس هنوز تمام نشده که نامه جدیدی از سنگدوینی خطاب به وزیر نفت منتشر شده است. او در نامه خواستار استخدام فردی دیگر نیز شده است. این نامه با عنوان امتیازگیری نماینده مذکور از جواد اوجی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و سبب واکنش‌های منفی بسیاری شده است.

نامه‌نگاری و امتیازگیری از وزیر نفت زمانی جالب‌تر می‌شود که به توییت این نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در زمان بررسی صلاحیت وزرا توجه شود. سنگدوینی در زمان رأی اعتماد به کابینه وعده داده بودند که با انتخاب اوجی به‌عنوان وزیر نفت، وضعیت نیروی انسانی این وزارتخانه متحول شود! اکنون مشخص شده تحول در وضعیت نیرو‌های انسانی، ورود نزدیکان این نماینده مجلس به این وزارتخانه بوده که وزیر نفت هم بی‌کم‌وکاست در خدمت درخواست‌های نماینده مذکور بوده و با درخواست‌ها موافقت می‌کند.

این ماجرا در‌حالی با انتقاد گسترده افکار عمومی مواجه شده که رابطه بین نمایندگان مجلس و وزرای کابینه قرار نیست به رفع مشکلات شغلی اقوام و احتمالا رفع موانع ارتقای سطح زندگی خویشان نمایندگان ختم شود که اگر این‌گونه شود، نشان از رخنه‌کردن فساد در سیستم اداره کشور خواهد داشت. اعتماد عمومی صدمه می‌بیند و حل امور شخصی افراد دارای نفوذ و قدرت جایگزین حل مشکلات کلان کشور و عموم مردم خواهد شد.

با توجه به تلاش چشمگیر نمایندگان بعد از پیروزی رئیسی در انتخابات برای رسیدن به پاستور یا کسب مناصب مهم، باید گفت که بسیاری از نمایندگان مجلس که نام انقلابی را هم روی خود می‌گذارند، برخلاف توصیه‌های رهبری، نمایندگی را فرصتی برای خدمت به مردم حوزه‌های انتخابیه خود و کل مردم ایران نمی‌دانند و به آن به‌عنوان سکوی پرتابی برای حضور در دولت و مناصب اجرائی و وزارت می‌نگرند. اگر برای خود هم نتوانستند فعلا جایگاه بالاتری کسب کنند، برای نزدیکانشان دست به کار شده‌اند.

در این شرایط آیا از چنین نمایندگانی می‌توان انتظار توجه به مطالبات مردم را داشت؟ بنابراین برخورد با این نماینده مجلس و همچنین وزیر محترم و اخراج دختر سنگدوینی و همه افرادی که با توصیه این نماینده شاغل شده یا ارتقای شغلی دریافت کرده‌اند، حداقل رفتار قانونی با بی‌قانونی رخ‌داده است و از دولتی که رئیسش قاضی‌القضات بوده و مرد قانون است، چشم‌بستن بر این تخلفات اداری پذیرفتنی نیست.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
5
اینم از دولت ضد فساد وضد رانت رییسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
5
اینم از مجلس انقلابی و دولت جهادی
k
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
4
فقط باید بگم وای وای وای
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
4
اگر غیر از این بود باید تعجب میکردید.در شهر ما کهگیلویه حتی به کارگیری نظافت چی و پرستار و نگهبان با نظر و تایید جناب نماینده هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
3
هر دم از این باغ بری می رسد
تازه تر از تازه تری می رسد
نا شناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
2
دختر این نماینده مجلس باید اخراج شود و وزیر مربوطه هم که پست های وزارتخانه را به فروش گذاشته هم توسط اقای رئیس جمهور براش تصمیم گیری شود (متاسفانه وزیر و نماینده به فکر خودشانند میخواد وضع ما بهتر از این شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
0
تاحالاهرجابجای ونسب وعزل فقط وفقط برمبنای بوده که کسانی که نزدیک نماینده بوده یابرای پیروزی درانتخابات کارکردن نمایندگان اقدام کردن وسنگدوینی هم جزوی ازاین نمایندگان بوده رحمت نوروزی یکی دیگرازاین نمایندگان بوده که تاحالا۲۰نفرازچای ریزدفاترانتخاباتیش گرفته تاکسانی که براش رای جمع کردن این نماینده به فکرمردم نبوده ونیست وهیچ یک برای رفع مشگلات مردم به مجلس پانذاشته اندوبرخی ازاین نمایندگان فقط اهداف شخصی خودرودنبال میکنن نه به فکرمردم هستن نه مشگلات گشوری واستانی وجزتاسف چیزی نمیشه گفت
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
2
اینا نماینده نیستن که ..اینها تازه به دوران رسیده هایی هستن که رای مردم بدبخت را ...به مفت دارن میفروشن ..این آدم که چیره خوار وزیر شده .کی میتونه از حقوق حقه مردم دفاع کنه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
0
3
البته از شما کسی انتظار حل مشکل مردم رو نداره
همون مشکل خانواده‌تون حل کنید و با ملت کاری نداشته باشین هم عالیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
0
2
البته از شما کسی انتظار حل مشکل مردم رو نداره
همون مشکل خانواده‌تون حل کنید و با ملت کاری نداشته باشین هم عالیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
3
0
من نه ساکن در اون حوزه هستم ونه نماینده رو میشناسم فقط سوال من اینه که این دختر نه تو اینجا هرجای دیگه کار میکرد همین انگ رو بهش نمیزدید؟ گناه این دختر چیه ؟نباید کار کنه؟ چون پدرش نماینده هست ؟ فردا هر مسوولی فامیلش رفت سرکار این حرفهارباشه دیگه اوم مسوول باید از محل کارش بیاد بیرون؟ این که قضاوت درستی نیست
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
ببند ...
یا از دار و دسته مفت خورها هستی یا یکی که ازین سهم خواهان جا مونده ای و رو دستی خوردی
قضاوت درست قضاوت شماست که بیت المال و از آن خود کردین و دارین با بقیه لاشخورها سر سفره دعوا میکنین بپا این دفه سهم تو نخورن
جواب سوالتو پیدا کردی حالا؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
0
0
همینه طرف بدون پست مدیریت ی یه شبه مدیرمیشه حتی نمیدونه نفت چی هست اونوقت پست حساس کشوری به دختر خانم میدن هم نماینده وهم وزیربایدتوبخ میشد طرف چندین ساله زحمت کشیده مدرک گرفته الان شده نوبت دخترودامادها اینجوری پیش بریم خدا رحم کنه کشور خودش داره میلنگه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: