تاریخ انتشار: ۱۵:۴۳ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

امیر عبداللهیان: بزودی مذاکرات هسته‌ای با ۴+۱ از سرگرفته می‌شود

در جریان ملاقات خسرو ناظری دبیرکل جدید سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه، طرفین درخصوص نقش سازمان اکو در منطقه و تقویت همکاری‌های مابین کشور‌های عضو رایزنی کردند.

امیر عبداللهیان: بزودی مذاکرات هسته‌ای با ۴+۱ از سرگرفته می‌شود

رویداد۲۴  وزیر امور خارجه کشورمان از اجرای برخی طرح‌های زیربنایی و دراز مدت در حوزه‌های حمل و نقل، تجارت، مالی و بانکی در اکو اظهار رضایت و ابراز امیدواری کرد، طرح‌های ناتمام در دوره دبیرکلی ایشان به اتمام برسد.

وی همچنین از عملیات تروریستی اخیر در افغانستان که از کشور‌های مهم عضو اکو می‌باشد اظهار تاسف کرد.

امیرعبداللهیان همچنین به گفتگو‌های اخیر با اتحادیه اروپایی در تهران و ادامه آن در بروکسل اشاره و افزود، بزودی مذاکرات هسته‌ای با ۴+۱ از سر گرفته خواهد شد.

دبیرکل اکو نیز در این دیدار ضمن اظهار خوشحالی از حضور در ایران، از حمایت موثر جمهوری اسلامی ایران در خصوص انتخاب خود تشکر و گزارشی از فعالیت‌های سازمان اکو از جمله فرایند آماده سازی نشست سران اکو که قرار است در ۷ آذرماه در عشق آباد با حضور روسای جمهور کشور‌های عضو برگزار شود ارائه کرد.

وی همچنین با تاکید بر نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در اکو، خواستار تداوم حمایت‌های کشورمان از این سازمان مهم منطقه‌ای شد.

وزیر امور خارجه نیز بر استمرار حمایت قوی جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و دبیرکل تاکید و اظهار امیدواری کرد در نشست سران اکو که با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد تصمیمات مهمی برای شکوفایی بیشتر همکاری‌های منطقه‌ای گرفته شود.

شایان ذکر است خسرو ناظری از کشور تاجیکستان اخیرا به عنوان دبیرکل اکو منصوب شده است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Poland
|
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
0
اقای وزیر خارچه بجای بزودی های مرتب می گوید وریگی درکفش ندارد چراتاریخ برگزاری چلسه رادروین اعلام نمی کند معلوم است دارند فیلم بازی می کنند واگرهم مداکراتی سربگیرد بااین نوع ن،رش مسواین جدبددرایران ان بازی سابق برد برد دیگرنبست وازالان پیشبینی می شود مانند سابق دردوره احمدی نزاد هیچ امیدوتری برای به نتیچه رسیدن برجام بااین ادمهاامثال باقری وامیرعبدالهیان وریسی وشرط وشروط گدتشتن ها احرکار به بن بست برجام ختم خواهد شد واین دفعه باتحریم ها وارستل پرونده به شورای امنیت زبرفصل ۷ رفتن وجنگ رادربرنامه ها،دتشتن وازطرف دیگردولت ربسی هم داردتمام بخش های کشورراتحویل سپاه می دهدازاسنانداریها تاتمام بخش های اجرایی درکشورازعوامل سپاه تشکیل می شود
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: