تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۱۳ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
وزارت بهداشت:
­رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ۷ شهر قرمز به شهرهای قرمز کرونایی اضافه شده و اگر پروتکل‌ها را رعایت نکنیم و واکسن نزنیم وارد پیک ششم خواهیم شد.

زمان بازگشایی مدارس

رویداد۲۴ دکتر محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: مهمترین راه‌های کنترل کووید ۱۹ افزایش پوشش واکسیناسیون و رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی است.

گویا گفت: علت قرمز شدن شهرها مختلف است، اما در منطقه غرب کشور علت اصلی کاهش شدید رعایت پروتکل هاست.

او با تاکید بر لزوم اقناع سازی مردم برای زدن واکسن گفت: در شهرهای قرمز با اقناع سازی و دعوت از مردم برای رعایت پروتکل‌ها و نیز افزایش پوشش واکسیناسیون باید مانع از وارد شدن به پیک ششم شویم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۷۵ درصد دانش آموزان دز اول واکسنشان را دریافت کرده اند و حدود ۳۵ درصد هم هر دو دز را گرفته اند.


بیشتر بخوانید: آزادی شخصی یا واکسیناسیون اجباری/ چرا همه باید واکسن کرونا دریافت کنند؟


گویا گفت: سیاست بازگشایی مدارس کاملا مبتنی بر شواهد علمی تهیه شده و بسیار سختگیرانه است.

او افزود: دانش آموزانی که واکسن نزنند هر هفته باید تست بدهند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص تزریق دز سوم هم گفت: در اکثر کشورها تزریق دز سوم شروع شده و ما در کشور تزریق دز سوم را با گروه‌های خاص مثل کادر درمانی و بهداشتی و بیماران خاص شروع کرده ایم و بعد از آن تزریق دز سوم به مردم عادی را لایه لایه از سنین بالا به پایین شروع خواهیم کرد.

دکتر گویا گفت: واکسن سوم می‌تواند هر نوع واکسنی باشد و نیاز نیست همان واکسنی باشد که در نوبت‌های اول و دوم تزریق شده است.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
0
0
پس چرا شهرهای قرمزومدارس حضوری هستندچرامدیران زیرمجموعه هشدارهای شمارومسخره میگیرندچرااینقدراصراربرمدارس حضوری داریددرحالی. که‌ کشور آره واردپیک ششم میشه.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: