تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ - ۱۳ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

خبر خوب ژاپنی‌ها درباره کرونا/ ویروس نابود شد!

محققان موسسه ملی ژنتیک ژاپن در حال بررسی یک جهش در ژن Nsp۱۴ هستند. جهش در این ژن امکان ترمیم در ویروس را مختل می‌کند و این جهش به ضرر کرونا تمام خواهد شد. با این حال پس از انتشار این خبر همچنان خیلی از پزشکان توصیه می‌کنند واکسیناسیون کرونا ادامه پیدا کند.

زمان پایان ویروس کرونا

رویداد۲۴ طبق برخی اخبار منتتشر شده در رسانه‌های ژاپنی، دانشمندان ژاپنی احتمال می‌دهند یک جهش در ویروس کرونا باعث نابودی آن شده است.

محققان موسسه ملی ژنتیک ژاپن در حال بررسی یک جهش در ژن Nsp14 هستند. جهش در این ژن امکان ترمیم در ویروس را مختل می‌کند و این جهش به ضرر کرونا تمام خواهد شد.

آن طور که صفحه مجله ویرا (رسانه تخصصی اخبار علمی) نوشته، محققان در حال بررسی بیشتر هستند که اگر دلیل کاهش شدید ابتلا در ژاپن این موضوع باشد، خبر بسیار خوبی است! زیرا کرونا در حال ضعیف شدن است اما هنوز تحقیقات ادامه دارد و تا چاپ شدن مقاله باید منتظر ماند و واکسن زد.

با این حال پس از انتشار این خبر همچنان خیلی از پزشکان توصیه می‌کنند واکسیناسیون کرونا ادامه پیدا کند.

یکی از پزشکانی که در صفحه اینستاگرام تعداد قابل توجهی دنبال‌کننده دارد هم با اشاره به این خبر نوشته است: طی ماه اخیر با بیان اینکه در ژاپن اقدامات خاصی صورت نگرفته، تعداد بیماران به صورت چشمگیری کاهش یافته است. محققان دریافتند که جهش جدیدی در ویروس کرونا در ژاپن صورت گرفته که ممکن است موجب مرگ ویروس به صورت طبیعی شود. با این حال این بدین معنی نیست که واکسن نزنیم چون معلوم نیست ویروس خود به خود از بین رفته یا نه ولی به هر حال خبر خوبی بوده است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
آذربایجانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
0
1
البته بخاطر گسترش کرونا در همه نقاط دنیا جهش کرونا در ژاپن قطعا با کرونا در سایر نقاط دنیا متفاوت خواهد بود و بسته به نوع جغرافیایی منطقه و اداب و رسوم و نوع رعایت بهداشت و ژنتیک مردم و تغذیه میتونه جهشها با هم متفاوت باشه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: