تاریخ انتشار: ۱۲:۰۸ - ۱۷ آبان ۱۴۰۰
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: همه سامانه‌هایی که در رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش استفاده شد بومی و تولید داخل هستند و در لبه فناوری روز جهان قرار دارند.

فرمانده پدافند هوایی: حق مسلم خودمان می‌دانیم هر جایی که صلاح باشد، رزمایش انجام دهیم

رویداد۲۴ امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، اظهار داشت: نیروی قدرتمند پدافند هوایی ارتش یکی از چهار نیروی شرکت کننده در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران است که توانست در کنار سایر نیرو‌ها به خوبی ماموریت‌های محوله را انجام دهد.

وی بکارگیری سامانه‌های تولید داخل را از ویژگی‌های بارز رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش دانست و تاکید کرد: همه سامانه‌هایی که در این رزمایش به کار بردیم در حوزه کشف و شناسایی، سامانه‌های راداری، جنگالی و سامانه‌های درگیری و…، بومی و تولید داخل هستند که در لبه فناوری روز جهان قرار دارند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: با خواست خداوند متعال نیرو‌های شرکت کننده در این رزمایش توانستند به تمامی وظایف محوله عمل کنند و بسیار خوش بدرخشند.

امیر صباحی فرد برگزاری رزمایش را حق مسلم ایران دانست و گفت: حق مسلم خودمان می‌دانیم در دریای عمان، خلیج فارس و هر جایی که صلاح باشد، رزمایش‌های خودمان را انجام دهیم و نیرو‌های فرامنطقه‌ای اگر می‌خواهند رزمایشی برگزار کنند، همان گونه که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند، بروند و در خلیج خوک‌ها رزمایش برگزار کنند.

وی استفاده گسترده از پهپاد‌های رزمی و شناسایی را از دیگر ویژگی‌های رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش دانست و گفت: ما از انواع پهپاد‌ها در این رزمایش استفاده کردیم که از آن جمله می‌توان به پهپاد‌های رزمی اشاره کرد که قابلیت درگیری با پرنده‌های با سرنشین و بدون سرنشین دشمن را دارند و این پرنده‌ها از قابلیت‌های بسیاری برخوردار هستند که در هر میدانی حاضر شوند پرنده‌های دشمن را متواری خواهند کرد.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: