تاریخ انتشار: ۱۷:۵۵ - ۱۷ آبان ۱۴۰۰
فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به اینکه واریانت جدید کروناویروس در کشور‌های همسایه ایران نظیر روسیه مشاهده شده، بر لزوم مراقبت و کنترل مرز‌ها برای جلوگیری از ورود دلتاپلاس به کشور تأکید کرد.

شیوع ویروس کرونارویداد۲۴ دکتر علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت:‌ ما در اجرای طرح شهید سلیمانی در کشور پیشتاز بوده‌ایم. اکنون نیز باید اقدامات پیشگیرانه در این طرح در سطح استان تهران آغاز شود؛ چرا که اجرای این طرح قطعا مقرون به صرفه‌تر از درمان خواهد بود.

وی گفت: در بحث مقابله با ویروس کرونا در تهران و همچنین واکسیناسیون اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته و نسبت به میانگین کشوری از سهم بالاتری برخوردار هستیم.


بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت ویروس در پایتخت و اقدامات مدیریت شهری برای واکسیناسیون/ روند کرونا ناپایدار و شکننده است


وی افزود: در هفته گذشته ابتلا به ویروس کرونا ۳۵ درصد در دنیا افزایش پیدا کرده و شاهد ویروس جهش یافته دلتاپلاس در دنیا هستیم. ۱۱.۷

زالی افزود: درصدی از مبتلایان در انگلستان از نوع واریانت جدید هستند. همچنین دلتاپلاس در هفت ایالت آمریکا، مالزی، اوکراین، رومانی و روسیه نیز مشاهده شده است. با توجه به اینکه واریانت جدید کرونا در کشورهای همسایه ایران نظیر روسیه دیده شده، باید نسبت به کنترل مرزها هوشیار بود تا دلتا پلاس وارد کشور نشود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: