تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - ۲۱ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

امیرعبداللهیان: اگر طرف‌های مقابل با رویکردی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب در کوتاه مدت امکان‌پذیر است

حسین امیرعبداللهیان در پستی اینستاگرامی نوشت: جمهوری اسلامی ایران قصد ندارد در بن‌بست‌های باقی‌مانده از گفت‌وگوهای پیشین، بماند.

حسین امیرعبداللهیان

رویداد۲۴ حسین امیرعبداللهیان در پستی اینستاگرامی در آستانه مذاکرات وین و گفتگو‌های تلفنی با کشور‌های عضو به مواضع خود پرداخت.

متن وزیر خارجه ایران بدین شرح است:

سلام هموطنان عزیز، با نهایی شدن زمان برگزاری گفتگو‌ها در وین، ضروری بود که یکبار دیگر مواضع و نظرات جمهوری اسلامی ایران را به دیگر طرف‌های برجام ابلاغ کنم. به همین دلیل، طی هفته گذشته در گفتگو‌های تلفنی مفصل و جداگانه با وزرای خارجه ۵ کشور عضو برجام (چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه) بر چند نکته تأکید کردم، از جمله این که دولت جمهوری اسلامی ایران با رویکردی عملگرایانه و نتیجه محور وارد گفتگو‌ها می‌شود و مصمم به دستیابی به یک «توافق خوب» است، اما این امر مستلزم لغو موثر و قابل راستی‌آزمایی تحریم‌ها و بازگشت طرف‌های مقابل به تعهدات کامل است.

ضمنا یادآوری کردم که اقدامات و قانون‌شکنی‌های آمریکا از جمله تحریم‌های تازه این کشور ارائه تضمین‌های عینی از سوی آمریکا را به یک ضرورت غیرقابل چشم‌پوشی تبدیل کرده است. در این راستا، معاونم دکتر باقری نیز در پایتخت‌های اروپایی دیدار‌هایی صریح، شفاف و مفید را انجام داده است.

جمهوری اسلامی ایران قصد ندارد در بن‌بست‌های باقی‌مانده از گفتگو‌های پیشین، بماند. ضمن این که آنرا در دسترس خود دارد. معتقدم اگر طرف‌های مقابل با رویکردی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب آن هم در کوتاه مدت امکان‌پذیر است.

همانطور که بار‌ها تاکید کرده‌ام، دولت جمهوری اسلامی ایران سیاست توسعه روابط متوازن با کشور‌ها بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک را با جدیت تداوم می‌بخشد و مصمم است گسترش همکاری‌های اقتصادی دو و چندجانبه به موضوع برجام گره زده شود.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
برچسب ها: امیر عبدالهیان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۲
0
0
،جناب دکتر امیر عبدالهیان
ایران کشوری پهناور وبا اصالت وبه قدمت خلقت بشر است ،اسرائیل است که کشوری بی سرزمین وغاصب ودزد است ودنبال ان است که برای خودش یک نیمچه کشور آن هم از راه دزدی وغصب درست کنه،از چند سال است که اسرائیل تصیمیم به اشغال وتصرف اروپا وانتقام هولوکاست از کشورهای اروپایی رو داره ،اسرائیل هیچ وقت کوره های ادم سوزی یهودیان توسط هیتلر و اردوگاههای کار اجباری یهودیان در اروپا واخراج یهودیان از انگلیس وانتقال انها به فلسطین رو یادش نمی ره و اسرائیل به شدت دنبال انتقام از کشورهای اروپایی است والان هم که در منطقه اسیا وقفقاز متحد های زیادی دارد برای اشغال اروپا ده سال پیش اسرائیل داعش را در سوریه تجهیز کرد که سوریه را اشغال کند که خود را به اروپا نزدیک کند تا بتواند در مرحله بعد از اشغال سوریه به اروپاحمله کند ،والان اسرائیل در ترکیه واذربایجان با تجهیز ترکیه واذربایجان ترکیه را تحریک به حمله به یونان کرده که یونان دروازه ورود به اروپاست وجنگهای نیابتی را در پیش گرفته،اشغال سوریه وسیله ای برای رسیدن به اروپا ست.جناب دکتر اروپارا درمذاکرات ازخطر اسرائیل برای اروپا خبر دارکنید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: