تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰
طبق اعلام سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش درباره بازگشایی مدارس، از امروز اول آذر دانش‌آموزان دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول بر حسب شرایط و الگوی مدارس فعالیت آموزشی حضوری خود را پس از ماه‌ها دوری از مدرسه از سر می‌گیرند.

بازگشایی مدارس

رویداد۲۴ علیرضا کمرئی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌که بازگشایی مدارس شهری که تاکنون فعالیت‌هایشان غیرحضوری بود از امروز، اول آذر در کشور انجام می‌شود، گفت: مدارس متوسطه دوم نیز در نیمه دوم آبان وارد آموزش حضوری شده بودند.

وی درباره شمار دانش‌آموزانی که مشمول بازگشایی از امروز هستند نیز توضیح داد: حدود ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه اول و ۶ میلیون دانش‌آموز دوره ابتدایی در مناطق شهری داریم که تا به امروز فعالیت‌های خود را به صورت مجازی انجام می‌دادند و از این پس وارد فعالیت‌های آموزشی حضوری خواهند شد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: با توجه به توسعه آموزش‌های حضوری به کل کشور و همه دانش‌آموزان در دوره‌های تحصیلی، رعایت مقررات بهداشتی با شدت بیشتری ادامه پیدا می‌کند و تلاش می‌شود تا نگرانی‌ها به حداقل ممکن برسند. 

الزام رعایت بهداشت فردی و پروتکل‌ها

کمرئی افزود: این امر منوط به آن است که اصول اصلی و اساسی که مربوط به رعایت بهداشت فردی دانش‌آموزان است از طرف مدرسه کنترل و از سوی خانواده‌ها مراقبت و گوشزد شود و دانش‌آموزان نیز خودشان را مقید بدانند که بهداشت فردی رعایت کنند.


بیشتر بخوانید: تردید در بازگشت دانش‌آموزان به مدارس پس از یک سال و ۹ ماه


ضرورت گروه‌بندی دانش‌آموزان برای حضور در مدارس 

او با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کلاس‌های درس و گروه‌بندی دانش‌آموزان برای حضور در مدرسه بر حسب جمعیت کلاس و مدرسه عنوان کرد: برنامه‌ریزی حضور دانش‌آموزان برعهده خود مدارس و مناطق است؛ بنابراین ممکن است دانش‌آموزی در یک مدرسه پرجمعیت تنها یک روز به مدرسه برود و در یک مدرسه کم‌جمعیت، هر روز در مدرسه حضور داشته باشد. بنابراین نحوه حضور در مدرسه از سوی مدارس به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان اطلاع داده شده است.

تکلیف مدارس برای آموزش مشخص است

کمرئی روز گذشته درباره اختیاری یا اجباری بودن حضور در کلاس‌های درس نیز گفته بود که با توجه به تعیین تکلیف از سوی ستاد ملی کرونا، فعالیت‌های آموزشی شروع شده و مدارس مکلف‌اند فعالیت حضوری ارائه دهند و بنای آموزش حضوری را بگذارند و اگر در همه روزها امکان حضور نیست زمانی را هم به آموزش مجازی اختصاص دهند. همه دانش‌آموزان بر اساس مقررات مدرسه و در روزهای تعیین شده به مدرسه می‌روند و تکلیف است که مدارس بازگشایی را انجام دهند. بنابراین با برگشت به شرایط آموزش حضوری، هم مدارس تکلیف روشنی دارند و هم دانش‌آموزان باید بر اساس آیین‌نامه‌های آموزشی مقررات مدرسه را رعایت کنند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: