تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰
امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه:

ایرانیان خارج از کشور می‌توانند بدون نگرانی به کشور سفر کنند و بازگردند

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه ایرانیان دوتابعیتی موضوعی است که یکبار برای همیشه باید حل و روند قانونی آن در مجلس طی شود، در اینستاگرام نوشت: ایرانیان خارج از کشور می‌توانند با آرامش و بدون نگرانی به کشور سفر کنند و بازگردند.

ایرانیان خارج از کشور می‌توانند بدون نگرانی به کشور سفر کنند و بازگردند

رویداد۲۴ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با اشاره به نشست روز گذشته روسای کارگروه‌های شوری عالی ایرانیان خارج از کشور که به ریاست وی در وزارت امور خارجه برگزار شد، در اینستاگرام نوشت: در نشست روسای کارگروه‌های شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، تاکید کردم که بحث ایرانیان دوتابعیتی موضوعی است که یکبار برای همیشه باید حل و روند قانونی آن در مجلس طی شود.

به گزارش فارس، وزیر خارجه خاطرنشان کرد: بنده از همه روسای کارگروه‌های شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور خواسته ام که در تک‌تک کارگروه‌ها بر موضوع ضرورت تدوین قانون جامع ایرانیان تمرکز کنند.

وی افزود: رسانه‌های معاند در ایران هراسی بر روی جامعه ایرانیان و انتشار اخبار جعلی تمرکز کرده اند. ایرانیان خارج از کشور می‌توانند با آرامش و بدون نگرانی به کشور سفر کنند و بازگردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: ممکن است این نگرانی در بین برخی از ایرانیان در خارج از کشور وجود داشته باشد که به هنگام ورود به کشور در فرودگاه‌ها دچار مشکل شوند، در این چارچوب، سامانه‌ای در سایت وزارت خارجه در حال بارگذاری است که به این افراد در این زمینه راهنمایی و مشخص می‌کند که شما هیچ مشکلی برای ورود و برگشت ندارید و اگر مشکلی پیش آمد وزارت خارجه مسئول است و ما این مسئله را تضمین می‌کنیم.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: