تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - ۰۴ آذر ۱۴۰۰
فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مک‌های موضعی به یک کارخانه یا صحبت با چند «گوسفند دار» گرچه خوب است، اما به درد کشور نمی‌خورد، چون مسائل اصلی مملکت مغفول مانده است.

هاشمی‌طبا: توفان بیاید دولت می‌شکند/ مجلس اولویت‌ها نمی‌داند

رویداد۲۴ اظهارنظر سیاسیون و تجمعات مردمی حکایت از یک موضوع دارد و آن اینکه دوره ماه عسل دولت سیدابراهیم رئیسی تمام شد. هم اکنون طوری درباره دولت سیزدهم قضاوت می‌شود که گویی در ماه‌های پایانی مسئولیت را سپری می‌کند.

مصطفی هاشمی‌طبا در گفتگو با نامه نیوز درباره چرایی زود به پایان رسیدن دوره ماه عسل دولت سیزدهم گفت: البته من نمی‌دانم دوره ماه عسل دولت تمام شده یا خیر، ولی به نظرم مشکل این است که اولویت‌های کشور رعایت نمی‌شود. اولا باید توانایی‌ها سنجیده و در ثانی کار‌ها اولویت بندی شوند.

وی افزود: اولویت نخست مسئله حفظ کشور است، حالا چشمه‌هایی از این مسئله را در خوزستان، اصفهان و چهارمحال و بختیاری دیدیم. مثل یک ساختمانی است که فونداسیونش از بین برود، باید این فونداسیون تجدید شود وگرنه ساختمان روی سر ساکنانش خراب می‌شود.

این فعال سیاسی اظهار کرد: مجلس به مسائل حاشیه‌ای مثل طرح صیانت و طرح سگ‌وگربه می‌پردازد، یعنی اصلا نمی‌داند مسائل کشور چیست، درست است کسانی که امروز در مجلس هستند به قول معروف نماینده اقلیت هستند، اما باید درکی از مسائل اصلی کشور داشته باشند و این مسائل را مطرح کنند.


بیشتر بخوانید: واکنش روزنامه اطلاعات به انتصاب زاکانی و قالیباف در هیات امنای دانشگاه تهران!/ مگر در ایران قحط الرجال است؟


وی ادامه داد: دولت مسائل اصلی کشور را فراموش کند در برابر توفانی که می‌آید خیلی خیلی زود می‌شکند. کمک‌های موضعی به یک کارخانه یا صحبت با چند «گوسفند دار» گرچه خوب است، اما به درد کشور نمی‌خورد، چون مسائل اصلی مملکت مغفول مانده است.

هاشمی طبا گفت: هنوز دیر نشده است، گفتمان دولت باید عوض شود، دولت‌ها می‌آیند و می‌روند، اما مهم آن است که مملکت نباید برود. گفتمان دولت اگر عوض شود هم دولت توانمند می‌شود، هم مردم می‌فهمند و هم مملکت حفظ می‌شود. این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: