تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷ - ۰۴ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۵ نظر
رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی معتقد است طرفداران مزد توافقی دنبال از بین بردن حقوق حداقلی کارگر و نیروی کار هستند. او می‌گوید امروز هزینه‌های زندگی آنقدر سنگین شده که کسی حتی در یک روستای دور افتاده هم حاضر نیست در جایی کار کند که حقوق پایین به او بدهند.

واکنش شدید نماینده کارگری به مزد توافقی/ می‌خواهند حقوق حداقلی کارگران را نابود کنند!

رویداد۲۴  فتح الله بیات ضمن انتقاد از الحاق تبصره‌ای به ماده ۴۱ قانون کار، اظهار کرد: متاسفانه زمزمه‌هایی در مجلس تحت عنوان الحاق یک تبصره به ماده ۴۱ قانون کار مطرح است که موضوع تعیین دستمزد را در بخش روستایی آزاد و توافقی بگذارند، اما این سیاستگذاری به سمت و سویی می‌رود که حداقل‌ها را از کارگران سلب می‌کند.

وی ادامه داد: مدام فریاد می‌زنیم که نیروی کار باید امنیت شغلی داشته باشد تا بتواند امرار معیشت کند، ولی می‌بینیم از آن طرف عده‌ای به دنبال توافقی کردن دستمزد نیروی کار هستند تا از این طریق همان حقوق حداقلی کارگر را هم از بین ببرند و در بازار اشتغال وارونه عمل کنند.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه این طرح دنباله روی سرمایه دارانی است که مزد کم به کارگر می‌دهند تا او را به استثمار بکشند، تصریح کرد: طبعا در مزد توافقی هر آنچه کارفرما بگوید باید انجام شود و کارگر اگرچه رضایت ندارد، اما از سر ناچاری باید بپذیرد تا بتواند امرار معاش کند، ولی مگر مزد توافقی سال‌ها قبل اتفاق نیفتاد و کارگاه‌های زیر ۱۰ نفر از شمولیت برخی از مواد قانون کار خارج نشدند؟


بیشتر بخوانید:  تاثیر بحران اقتصادی ترکیه بر سرمایه گذاران ایرانی / قائم مقامی: برنگردید، وضع ایران بدتر است!


بیات افزود: مگر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی یا اطراف استان‌ها درگیری‌ها و نارضایتی‌های شغلی کارگران سر به فلک نکشیده است؟

وی گفت: متاسفانه عده‌ای به اسم خیریه نذر اشتغال درصدد نابود کردن طبقه مظلوم و ضعیف کارگر هستند و امنیت شغلی نیروی کار را هدف قرار داده‌اند و بدون رضایت قطعی کارگر درصدد ایجاد شغل هستند.

این مقام مسئول کارگری درباره این مطلب که گفته می‌شود روستاییان در این طرح از مزایای بیمه برخوردار می‌شوند، اظهار کرد: روستاییان و عشایر و کشاورزان خودشان صندوق بیمه دارند و اینکه به اسم بیمه تامین اجتماعی می‌خواهند آن‌ها را حمایت کنند یک شعار است. امروز هزینه‌های زندگی آنقدر سنگین شده که کسی حتی در روستای دور افتاده حاضر به کار در جایی نیست که مزد پایین به او بدهند لذا معتقدم همین اشتغال موجود را حفظ و امنیت شغلی نیروی کار را تضمین کنیم هنر کرده ایم و به اندازه ایجاد هزاران شغل ارزش دارد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
اینها میخواهند فاتحه همه چیز را بخوانندحتی فاتحه خودشان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
افزایش دستمزد با تورم فعلی یعنی بدبختی کارگر دولت باید با افزایش دستمزد ثبات قیمت کالاهای اساسی را برای یک سا ل تضمین کند ودر صورت عدم توانایی کنترل قیمت ها تفاوت آن را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند در غیر اینصورت هر نوع افزایش دستمزد تورم زا ودر نهایت متضرر شدن حقوق بگیران است
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
متاسفم برای اون نماینده گانی که به رای این ملت رفته مجلس اما به مردم پشت کرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
اخه.چرا.حق.کارگر.باید.ضایع.بشه.نمایندها.یه.روز.با.حقوق.کارگری.زندگی.کنند.خودشون.قضاوت.کنند.از.
ایزدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
آقایان نماینده بارای دادن کارگرهای بدبخت رای میارن وقتی خوب جامیگیرن چیزی بلد نیستن جز بریدن نان کارگر بدبخت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: