تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۰۶ آذر ۱۴۰۰
رابرت مالی:

کشور‌های عربی آماده اند با بازگشت ایران به تعهدات برجام، روابط دیپلماتیک خود با تهران را گسترش دهند

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفته است کشورهای عرب منطقه خلیج فارس آماده اند که در صورت بازگشت ایران به تعهدات خود در برجام، روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با ایران را گسترش دهند تا ایران هم از نظر دیپلماتیک و هم از نظر اقتصادی در منطقه مشارکت داشته باشد.

کشور‌های عربی آماده اند با بازگشت ایران به تعهدات برجام، روابط دیپلماتیک خود با تهران را گسترش دهند
رویداد۲۴ رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفته است کشور‌های عرب منطقه خلیج فارس آماده اند که در صورت بازگشت ایران به تعهدات خود در برجام، روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با ایران را گسترش دهند تا ایران هم از نظر دیپلماتیک و هم از نظر اقتصادی در منطقه مشارکت داشته باشد.

 به نقل از بی بی سی، مالی که به تازگی از سفر به کشور‌های منطقه خلیج فارس بازگشته است در مصاحبه با رادیوی ان پی آر آمریکا مدعی شده است کشور‌های عرب چندان شیفته توافق برجام نیستند، اما حالا متوجه این واقعیت هستند که نبود این توافق به معنای گسترش برنامه هسته‌ای ایران و رفتار منطقه‌ای خصمانه‌تر ایران است.

به گفته این مقام آمریکایی تمام کشور‌های منطقه خلیج فارس موافقند که درحال حاضر بازگشت به برجام حیاتی است.

مالی در این مصاحبه یک بار دیگر تاکید کرده است "آمریکا حاضر است به برجام بازگردد و تمام تحریم‌هایی را که با این توافق تناقض دارند لغو کند؛ بنابراین اگر ایران خواستار بازگشت به برجام است راه آن باز است. "

مالی گفته آمریکا با خروج از برجام بحران را به خود نزدیک‌تر کرده است و تراژدی ماجرا ان است که این کار رییس جمهوری سابق آمریکا به جای دورتر کردن. مشکلات احتمالی بعد از اتمام ضرب الاجل‌های برجام بوده آمریکا را به این بحران‌ها نزدیک‌تر کرده است.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
برچسب ها: رابرت مالی ، برجام
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: