تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۰۶ آذر ۱۴۰۰

سازمان جهانی بهداشت سویه جدید را نگران‌کننده دانست/ از کرونای اومیکرون چه می‌دانیم؟

سازمان بهداشت جهانی (WHO) نوع جدیدی از ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده را به عنوان "نوع نگران‌کننده" ویروس کرونا طبقه‌بندی کرد.

ویروس کرونا در ایران

رویداد۲۴ سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز گذشته نوع B.1.1.529 کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده را به عنوان "نوع نگران‌کننده" ویروس کرونا طبقه‌بندی و اعلام کرد که ممکن است این سویه جدید، سریع‌تر از سایر گونه‌ها گسترش یابد.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت پس از برگزاری نشستی غیرعلنی در روز جمعه برای بررسی اطلاعات دریافتی درباره سویه جدید کشف شده ویروس کرونا در آفریقای جنوبی، این ویروس جهش یافته را «اومیکرون» (Omicron) نام‌گذاری کردند.


بیشتر بخوانید: اومیکرون در راه است/ سویه جدید کرونا چقدر خطرناک است؟


طبق اعلام این سازمان، این نوع ویروس کرونا دارای تعداد زیادی جهش است که برخی از آنها نگران‌کننده هستند. شواهد اولیه، حاکی از خطر بالای عفونت است و تغییرات زیان‌باری در اپیدمیولوژی کرونا روی داده است. با این وجود کارشناسان اعلام کردند که تست‌های پی‌سی‌آر همچنان قادر هستند این سویه جدید را شناسایی کنند.

آژانس دارویی اروپا اعلام کرد که هنوز برای اظهار نظر درباره میزان اثربخشی واکسن‌های ضدکرونا در برابر سویه جدید کشف شده در آفریقای جنوبی خیلی زود است.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: