تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰

پیش‌بینی قیمت دلار در بازار

قیمت دلار در حالی خرید و فروش‌های امروز یکشنبه هفتم آذر را آغاز می‌کند که طی روز‌های قبل، دوبار بابت عبور از محدوده ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان ناکام بوده است. همین اتفاق معامله‌گران ارزی را دست به عصا کرده است

پیش‌بینی قیمت دلار در بازار

رویداد۲۴ قیمت دلار در بازار آزاد امروز یکشنبه هفتم آذر شانس زیادی برای گران شدن ندارد و در حالت خوشبینانه احتمال بازگشت اسکناس آمریکایی به محدوده ۲۸ هزار تومان دیده می‌شود.

قیمت دلار در بازار آزاد دوباره تحت تاثیر سیگنال‌های برجامی قرار گرفته است و با رسیدن پالس‌های امیدوارکننده، می‌توانیم همین امروز امیدوار به عقب‌نشینی نرخ این اسکناس به سنگر ۲۸ هزار تومان باشیم. اظهارات اخیر حسین امیرعبداللهیان درباره فراهم شدن مقدمات توافق در مذاکرات هسته‌ای اولین ضربه را به قیمت دلار وارد کرد. حرف‌های دیروز وزیر امورخارجه خیلی زود مورد توجه معامله‌گران ارزی قرار گرفت و یکی از دلایل پایین آمدن اسکناس آمریکایی از سقفش (۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان) بود. حالا از امروز بازار ارز وقایع شهر وین را با وسواس بیشتری زیرنظر دارد و با هر خبر و شایعه‌ای باید منتظر افت و خیز قیمت‌ها در بازار ارز خودمان باشیم. اسکناس آمریکایی در حالی خرید و فروش‌های امروز را آغاز می‌کند که ظرف سه روز کاری قبل، دوبار بابت عبور از محدوده ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان ناکام بوده است. همین اتفاق معامله‌گران ارزی را محتاط کرده و تاثیر آن را می‌توانیم در معاملات پشت خطی دیشب هم مشاهده کنیم.

قیمت دلار در بازار آزاد شنبه ششم آذر دو روند کاملا متفاوت را تجربه کرد. اسکناس آمریکایی ابتدا از رقم ۲۹ هزار و ۸۰ تومان به ۲۹ هزار و ۲۸۰ تومان رسید. قیمت دلار روند صعودی خودش را ادامه داد و تابلو صرافی‌ها حوالی ساعت ۱۲، عدد ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان را مقابل نام این اسکناس نمایش می‌دادند. به‌این ترتیب نرخ دلار برای دقایقی سقف ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان (بیشترین قیمت دلار در بازار آزاد طی ۱۳ ماه اخیر) را لمس کرد. برای افزایش قیمت دلار در نیمه اول روز گذشته می‌شود به جوسازی‌های معاملات پشت‌خطی و تاثیر موقت بخشنامه جدید بانک مرکزی برای دریافت ارز دولتی اشاره کرد. قیمت دلار نیمه دوم روز قبل در مسیر مخالف به‌حرکت ادامه داد و شاهد روند نزولی نرخ اسکناس آمریکایی در بازار آزاد بودیم. کمترین قیمت دلار ۲۹ هزار و ۵۰ تومان به‌ثبت رسید، اما ساعت هشت شب آخرین معاملات بازار آزاد با رقم ۲۹ هزار و ۱۲۰ تومان بسته شد. ۴۰ تومان بیشتر از هفته قبل.قیمت دلار در بازار آزاد

روز پنجشنبه

روز شنبه

میزان تغییرات

۲۷ هزار و ۷۵۳ تومان

۲۶ هزار و ۸۱۶ تومان

۹۳۷ تومان کاهش

قیمت دلار در صرافی ملی 

قیمت دلار در صرافی ملی شنبه ششم آذر ریزش ۹۴۰ تومانی را به‌ثبت رساند و یک کانال عقب رفت. بانک‌مرکزی ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه دیروز برای دلار دولتی ۲۷ هزار و ۷۵۳ تومان قیمت گذاشت، اما شرایط جدید فروش دلار توسط صرافی‌های منتخب، دست بانک‌مرکزی را برای کاهش بیشتر باز گذاشته بود. با اعمال محدودیت‌های جدید در صرافی‌های زیرنظر بانک‌مرکزی، تقاضای کاذب برای دریافت دلار دولتی از بین رفت و نرخ اسکناس آمریکایی در ادامه روز تا ۲۶ هزار و ۸۱۶ تومان کاهش پیدا کرد. اگر روز گذشته متقاضی واقعی دلار برای دریافت سهمیه سالانه‌اش به صرافی‌های منتخب رفته بود، بابت این کار حدود پنج میلیون تومان کمتر از بازار آزاد پرداخت می‌کرد.

قیمت دلار در صرافی ملی

روز پنجشنبه

روز شنبه

میزان تغییرات

۲۷ هزار و ۷۵۳ تومان

۲۶ هزار و ۸۱۶ تومان

۹۳۷ تومان کاهش 

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی شنبه روند نزولی داشت. ساعت ۱۱ صبح قیمت دلار فردایی ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان بود و این رقم در سقف خودش تا ۲۹ هزار و ۳۳۰ تومان پیش رفت. نیمه دوم روز و همزمان با عقب‌نشینی نرخ دلار در بازار آزاد، شاهد افت قیمت اسکناس آمریکایی در معاملات فردایی تا محدوده ۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان بودیم. از ساعت هشت شب که آخرین معاملات رسمی بازار به اتمام می‌رسد، افت و خیز محسوسی در نرخ دلار فردایی وجود نداشت و نهایتا ساعت ۱۰ شب آخرین معاملات پشت‌خطی با رقم ۲۹ هزار و ۸۰ تومان بسته شد. فاصله ۴۰ تومانی این رقم با قیمت دلار آزاد (۲۹ هزار و ۱۲۰ تومان) نشان از احتیاط معامله‌گران باتجربه درقبال رفتار امروز بازار است.

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

شروع معاملات

کف قیمت

سقف قیمت

نوسان

۲۹ هزار و ۲۷۰ تومان

۲۹ هزار تومان

۲۹ هزار و ۳۳۰ تومان

۲۹ هزار و ۸۰ تومان

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت دلار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: