تاریخ انتشار: ۲۲:۱۰ - ۱۲ آذر ۱۴۰۰

بانک آمریکایی: نفت ۱۵۰ دلار می‌شود

بانک جتریز آمریکا اعلام کرد: با توجه به مشکلات در چرخه تأمین نفت در بازار بین‌الملل قیمت نفت خیلی بیشتر از میزان کنونی بالا خواهد رفت.

قیمت نفترویداد۲۴ به نقل از CNBC، کریستفر وود کارشناس ارشد بانک جتریز طی مصاحبه‌ای گفت: زمانی که شاهد بازگشایی کامل فعالیت‌های اقتصادی در جهان باشیم قیمت نفت به شدت افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در حالی که هنوز مرز‌های چین به صورت مجازی بسته هستند و بسیاری از کشور‌های آسیایی هنوز در محدودیت‌های کرونایی به سر می‌برند، قیمت نفت به ۸۰ دلار رسیده است.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: در صورتی که واقعا شاهد بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی در جهان باشیم، به خاطر مشکل در تأمین نفت قیمت ۱۵۰ دلار خواهد رفت.

وی تأکید کرد: حتی شیوع نوع جدید ویروس کرونا به نام امیکرون نمی‌توان جلوی افزایش قیمت را برای مدت طولانی بگیرد و زمانی که محدودیت‌های کرونایی لغو شود و تقاضا دوباره افزایش یابد به شکلی اجتناب‌ناپذیر قیمت نفت به رقم‌های بالای چند سال گذشته خواهد رسید.

وی می‌گوید: از نظر من الان موضوع قیمت نفت نیست، بلکه شیوع کرونا است قیمت نفت به خاطر آنکه کسی در این صنعت سرمایه‌گذاری نکرده و جهان هنوز به سوخت‌های فسیلی وابسته است زمانی که محدودیت‌های کرونایی برداشته شود، بالا خواهد رفت.

به اعقتاد وود حملات سیاسی به سوخت‌های فسیلی و افزایش تعداد کشور‌هایی که می‌خواهند به سمت انرژی‌های پاک بروند، باعث شده تا سرمایه‌گذاران از رفتن به صنعت نفت خودداری کنند و این در حالی است که طی سال گذشته ۸۴ درصد انرژی جهان از محل سوخت‌های فسیلی تأمین شده است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت نفت ، نفت تهران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: