تاریخ انتشار: ۲۰:۳۴ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

توانگر نماینده تهران: فرض را بر این بگذاریم که ⁧‫مذاکرات وین‬⁩ یک‌سال دیگر هم به نتیجه نرسد؛ باید آثار انتظاری ⁧‫اقتصاد‬⁩ ملی را از مذاکرات کم کنیم

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که فرض را بر این بگذاریم که ⁧‫مذاکرات هسته‌ای‬⁩ شاید یک‌سال دیگر هم به نتیجه نرسد پس تلاش کنیم آثار انتظاری ⁧‫اقتصاد‬⁩ ملی را از مذاکرات کم کنیم.

مذاکرات وینرویداد۲۴ مجتبی توانگر نماینده تهران در مطلبی درس صفحه توییتر خود نوشت:

«فرض را بر این بگذاریم که ⁧‫مذاکرات‌ هسته‌ای‬⁩ شاید یک‌ سال دیگر هم به نتیجه نرسد. تلاش کنیم آثار انتظاری ⁧‫اقتصاد‬⁩ ملی را از مذاکرات‌ کم کنیم:

- افزایش توانمندی صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله درصد و ظرفیت غنی‌سازی کشور

- احیای فعالیت‌های اقتصادی از طریق ارتقای واکسیناسیون‬⁩

- افزایش توجه به ظرفیت‌های داخلی اقتصاد

- پیگیری تعاملات اقتصادی با چین، اتحادیه اقتصادی ⁧‫اورآسیا‬⁩ و کشورهای همسایه

‏روند ورود ⁧‫ارز‬⁩ به کشور بهبود یافته و افزایش نرخ این چند روز هیجانی است.»

هفتمین دور از مذاکرات برای لغو تحریم ها از روز دوشنبه هفته گذشته ( ۸ آذر) در وین آغاز شد و در روز جمعه (۱۲ آذر) به پایان رسید. در این مذاکرات پنج روزه هیات‌های سیاسی و کارشناسی در چارچوب گفت‌وگوهای دو جانبه و چندجانبه و مشترک به ارزیابی آخرین دیدگاه‌ها و موارد اختلافی میان طرف‌ها پرداختند.

ایران دو سند درباره لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای را که نسبت به پیش نویس دور ششم مذاکرات به روز رسانی شده است را به طرف‌های برجامی ارایه کرد. در عین حال برای بررسی بیشتر این اسناد و رایزنی‌ و مشورت با پایتخت‌ها قرار شده است هیات‌ها برای یک وقفه کوتاه مذاکرات را ترک و مجددا برای ادامه کار به وین بازگردند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
0
0
هرگاه آنهاشرط بازگشت ماپذیرفتندآنگاه ماراخواهنددیددرغیراینصورت رفتن مامعنایی ندارد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: