تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۲۰ آذر ۱۴۰۰

پیش‌بینی بورس این هفته

در حالی که در هفته گذشته بازار روندی نزولی داشت، اما اکثر کارشناسان معتقدند این هفته بورس نزولی نخواهد بود.

دلیل اصلی ریزش بورس

رویداد۲۴ در ادامه روند نزولی بورس، هفته گذشته هم شاهد افت ۱٫۳ درصدی شاخص کل بورس تهران بودیم. این در حالی بود که در روزهای پایانی هفته، بازار روندی مثبت داشت.

اگر چه در آخرین روز هفته و خبر افزایش نرخ خودروهای تولیدی ایران خودرو و سایپا، پالس مثبتی به بازار دارد اما باز هم برخی کارشناسان معتقدند برای بازگشت شاخص به روند صعودی، بورس نیازمند ثبات بیشتری است.

  در همین رابطه ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: « از سال ۹۹ و ابتدای ریزش بورس تا کنون در بازار های موازی شاهد رشد و جهش قیمت ها بودیم بطوریکه پراید ۱۱۰ میلیونی به ۱۷۰ میلیون رسیده ، در طی روزهای گذشته شاهد رشد قیمت دلار نیز تا سطوح بالای ۳۰ هزار تومان بودیم و البته مسکن که با شیب خاص خود به حرکت صعودی ادامه داد.»

  این تحلیلگر معتقد است: « اما زیان های سنگینی که بورس به سهامداران وارد کرده را دیگر در هیج کدام از این بازار ها نمی‌توان جبران کرد و تنها بازاری که از رشد تورم و سایر بازارها جامانده همین بازار است.»

  بازار ارزشمند است

  رئیسی در خصوص کم‌ریسک بودن بسیاری از نمادها در بازار سهام اعلام کرد: « با کمی بررسی می توان زیان‌های گذشته را نیز به حداقل رساند در طول یک سال گذشته پتروشیمی‌ها به سودهای خوبی رسیدند و اکنون گروه خودرو با خبرهای پیرامونش در مسیر حرکت صعودی قرار دارد ، این اتفاق به مرور در سایر گروه‌ها نیز خواهد افتاد اما به معنی رسیدن به قیمت‌های سال ۹۹ در کوتاه مدت نخواهد بود .»

  این کارشناس در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به وضعیت کامودیتی ها و وضعیت خوب فروش و تولید شرکت‌ها به نظر می رسد این هفته بازار مثبتی پیش روی سهامداران باشد.

  این در حالی است که ۴۰ درصد از کارشناسان مورد بررسی تجارت‌نیوز هم پیش‌بینی می‌کنند که شاخص کل در این هفته روندی صعودی خواهد داشت.

  خبر های مرتبط
  برچسب ها: بورس
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: