تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

افرادی که کرونا گرفته‌اند، چه زمان "دوز سوم" تزریق کنند؟

این فاصله زمانی برای دوز‌های اول و دوم واکسن کرونا نیز صادق است و بیماران مبتلا به کرونا باید حداقل فاصله زمانی شش هفته‌ای را برای تزریق دوز‌های واکسن کرونا رعایت کنند.

افرادی که کرونا گرفته‌اند، چه زمان

رویداد۲۴ یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: افرادی که به کرونا مبتلا شده اند باید حداقل شش هفته بعد از شروع علائم بیماری نسبت به تزریق دوز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

دکتر سیاوش وزیری ، با بیان اینکه افراد مبتلا به کرونا باید تا مدتی از تزریق دوز سوم واکسن کرونا اجتناب کنند، گفت: این افراد باید حداقل شش هفته پس از شروع علائم بیماری برای تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: این فاصله زمانی برای دوز‌های اول و دوم واکسن کرونا نیز صادق است و بیماران مبتلا به کرونا باید حداقل فاصله زمانی شش هفته‌ای را برای تزریق دوز‌های واکسن کرونا رعایت کنند.

وزیری با بیان اینکه این بیماران پس از بهبودی و گذشت شش هفته، با تزریق واکسن سطح ایمنی بالایی پیدا خواهند کرد، گفت: ایمنی در این دسته از بیماران مضاعف است، چرا که هم ایمنی حاصل از ابتلا را کسب کرده و هم ایمنی حاصل از واکسن در بدن آن‌ها ایجاد می‌شود.

این متخصص بیماری‌های عفونی در خصوص واکسیناسیون برای افراد مشکوک به کرونا و افرادی که با وجود تست منفی کرونا همچنان علائم این بیماری را دارند هم گفت: در صورتی که افراد مشکوک به کرونا بوده، اما تست آن‌ها منفی شده، توصیه می‌شود این افراد حداقل ۱۰ روز تا دو هفته از تزریق واکسن اجتناب کنند.

وی افزود: در خصوص افرادی که نشانه‌های بالینی مشکوک به کرونا داشته، اما تست نداده اند هم توصیه می‌شود حداقل دو هفته فاصله پس از بهبودی را برای تزریق واکسن رعایت کنند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: واکسن کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: