تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - ۲۶ دی ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

سگ‌های ولگرد آفت محیط زیست مازندران

تعداد سگ‌های ولگردی که از شهر‌ها خارج شده و وارد مناطق آزاد محیط زیست می‌شوند و به دنبال غذا هستند، روز به روز افزایش پیدا می‌کند. این سگ‌ها این روز‌های بشدت به محیط زیست مازندران آسیب می‌زنند.

سگ‌های ولگرد آفت محیط زیست مازندران

رویداد۲۴ سگ‌های ولگرد و بدون صاحب در شالیزار‌های مازندران نیز بلای جان حیوانات محلی و محیط زیست شده اند خواه پرنده مهاجر باشد خواه پرندگان اهلی، چه در خشکی چه در آب مورد حمله این حیوانات گرسنه قرار می‌گیرند، عدم ساماندهی سگ‌های ولگرد محیط زیست را به مخاطره انداخته است.

یکی از این خطرات هم‌سفرگی آن‌ها با گرگ و روباه و افزایش گونه گرگ هاست و از آن مهمتر خطر انتقال بیماری‌های مشترک میان حیوانات است. در حال حاضر نگرانی زیادی هم در رابطه با افزایش هاری وجود دارد.

سازمان حفاظت از محیط زیست، شهرداری‌ها را مسئول جمع‌آوری سگ‌های ولگرد می‌داند و اعتقاد دارد اگر شهرداری‌ها درباره جمع آوری و ساماندهی و تغذیه سگ‌های ولگرد چاره اندیشی نکنند، آن‌ها به آفت مناطق حفاظت شده تبدیل می‌شوند. در تصاویر روز عکس‌های سگ‌های محیط زیست مازندران را ببینید.

منبع: میزان

خبر های مرتبط
برچسب ها: تصاویر روز
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
رضا
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
0
2
شبیه سهم خواهی های عده ای هستش که دوان دوان بدنبالش بودند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
0
2
مازندرانیا که بلدن تو سرخرود و میانکاله پرندگان و شکار کنن یا تشی کشی کنن این سگهای ولگرد و هم شکار کنن انقدری که مازندران حیوان آزاری میشه هیچ استانی نمیشه
سیدعلی تویسرکانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
0
0
سگ ولگرد پیش رویداد24 مثل یه آهو هست
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: