تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۲۷ دی ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

۵ فرمان رئیس جمهور به نظام بانکی/ از سخت‌گیری بر بدحساب‌ها تا سهل‌گیری بر مردم

رییس‌جمهور در نشستی صریح با مدیران ارشد نظام بانکی پنج دستور ویژه برای اصلاح رویه بانک‌ها در جهت تسهیل امور مردم صادر کرد.

ابراهیم رئیسی

رویداد۲۴ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور صبح امروز در نشستی با تیم اقتصادی دولت و مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی پنج دستور ویژه به مدیران نظام بانکی صادر کرد.

بازنگری در نظامات و مقررات بانکی به نفع مردم و اجرای عدالت از جمله دستورات رییس‌جمهور به مدیران ارشد بانکی بود که از آنها خواست حداکثر تا پایان سال کارگروهی به‌منظور بازنگری در نظامات و مقررات بانکی توسط بانک مرکزی تشکیل شود و اعلام نتیجه کند.

سخت‌گیری بر بدحساب‌های حرفه‌ای، تسهیل پرداخت وام به مردم و اعتبارسنجی در ارائه تسهیلات خُرد به آنها به‌جای وثیقه و ضامن و همچنین استرداد سود مازاد دریافتی از مردم، واگذاری بنگاه‌های تولیدی تملیک شده توسط بانک‌ها و راه‌اندازی یا واگذاری سریع واحدهای تملک شده تولیدی از دیگر فرامین رییس‌جمهور در این نشست بود. 

آیت‌الله رئیسی همچنین به مدیران بانک‌ها تأکید کرد به بدهکاران بدحساب میدان ندهند و اسامی آنها را منتشر و دست‌شان را از منافع عمومی قطع کنند.

منبع: برنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
0
1
ویراستار عزیز خیلی خندیدم از تیترتون عالی بود.....سخت گیری بر بد حسابها و سهل گیری بر مردم.
البته شما مقصر نیستی.گوینده این حرف گویا تو باغ نیستن
پیشنهاد میکنم یه فرد عادی رو برای 5 تومن وام ناقابل با سود سوبله چوبله بفرستین دم بانک تا ببینید بانک پدر طرف رو در میاره و چقدر سفته و چند تا ضامن کارمند رسمی و .....میگیره از طرف واسه 5 تومن پول!!!!
رضا
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
0
0
شبیه ده فرمان حضرت موسی بود!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: