تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

افشاگری نماینده تبریز: تمام نیروگاه‌ها مازوت می‌سوزانند

ایسنا نوشت: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: به دلیل کاهش دما و افزایش سردی هوا در اقصی نقاط کشور با کاهش افت گاز خانگی مواجه هستیم لذا اکنون در تمامی نیروگاه‌ها از جمله نیروگاه حرارتی تبریز از مازوت استفاده می‌شود.

افشاگری نماینده تبریز: تمام نیروگاه‌ها مازوت می‌سوزانند

رویداد۲۴روح الله متفکر آزاد در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس اقداماتی که برای تامین سوخت نیروگاه حرارتی تبریز انجام شد و از وزیر نفت طرح سوال کرده و با فشاری که به مسئولین وارد شد خوشبختانه مدت‌ها است که در نیروگاه حرارتی تبریز مازوت سوزی نداشتیم.

وی با بیان اینکه ما دو شرط برای استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی تبریز داشتیم، افزود: وزارت نفت تنها در دو حالت مجاز به استفاده از مازوت در نیروگاه است؛ اول آنکه به‌حدی سرما باشد که مصرف گاز بالا برود و در صورت عدم استفاده از مازوت در نیروگاه‌ها، گاز خانگی و تولید برق به خطر بیافتد و دوم آنکه تبعیضی نباشد و اگر در تبریز مازوت می‌سوزد در سایر شهر‌ها نیز استفاده شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: چند روزی است به دلیل سرمای زیاد در تمامی نواحی کشور و خطر قطعی گاز و برق، در کلیه‌ی نیروگاه‌های کشور از جمله نیروگاه حرارتی تبریز مازوت سوزانده می‌شود، بنابراین هیچ تبعیضی وجود ندارد و ما هم هیچ اعتراضی نداریم.

متفکر آزاد در پایان تاکید کرد: آن‌ها به وعده‌ی خود عمل کردند و بنده نیز صادقانه به مردم گزارش عملکرد و پیگیری‌ها را می‌دهم که امیدواریم با کاهش سردی هوا دوباره شاهد پایان مازوت‌سوزی در سراسر کشور باشیم.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: مازوت ، نیروگاه ها
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: