تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

پرداخت هزینه‌ درمان دانش‌آموزان کرونایی و غرامت فوت

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه‌های بستری دانش‌آموزان مبتلا به کرونا تا سقف ۱۰ میلیون تومان خبر داد.

هزینه‌ درمان دانش‌آموزان کرونایی

رویداد۲۴ گودرز کریمی‌فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش همچنین هزینه‌های درمانی سرپایی و بیمارستانی ناشی از هر حادثه برای دانش آموزان را تا سقف ۶ میلیون تومان پرداخت خواهد کرد.

وی تأکید کرد: به دانش آموزانی که به دلیل اعمال جراحی در بیمارستان بستری می‌شوند تا سقف ۶ میلیون تومان کمک درمانی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: همچنین خانواده‌های دانش آموزان متوفی ناشی از هر حادثه در داخل و یا خارج از مدرسه تا سقف ۱۵ میلیون تومان غرامت فوت دریافت خواهند کرد.

کریمی‌فر افزود: علاوه بر جبران غرامت فوت و نقص عضو تا حد دیه کامل برابر رأی قطعی دادگاه و مراجع ذی‌صلاح پرداخت می‌شود.

وی گفت: سقف پرداختی بیمه حوادث دانش آموزان در طول یک سال تحصیلی در داخل و خارج از مدرسه ۹۱۷۸ تومان برای هر دانش آموز است.


بیشتربخوانید: طوفان اومیکرون در کشور؛ بیشتر مبتلایان معلم و دانش‌آموزند!


کریمی‌فر به پرداخت هزینه‌های درمانی فرهنگیان نیز اشاره کرد و افزود: هزینه‌های درمان همه فرهنگیان شاغل به همراه افراد تحت تکفل که تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان می‌باشند اعم از هزینه‌های کرونایی کلینیکی، پاراکلینیکی، بستری، جراحی، معاینه پزشکان، هزینه بیماران خاص، هزینه‌های پیوند طبیعی اعضا و هزینه‌های نازایی و ناباروری (فقط زوجین نازا) و هزینه‌های اروتز و پروتز بدون سقف و به صورت نامحدود پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: فرهنگیانی که به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه می‌کنند تنها با ارائه کد ملی از همه تعهدات درمانی رایگان بهره مند می‌شوند.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: همچنین هزینه‌های درمانی فرهنگیانی که به سایر مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه می‌کنند در صورت ارائه اسناد هزینه شده به نمایندگی‌های بیمه در سراسر کشور برابر تعرفه‌های مصوب بیمارستان‌های دولتی و بیمارستان‌های خصوصی و بیمارستان‌های عمومی غیر دولتی به صورت روزانه پرداخت می‌شود.

کریمی‌فر افزود: تعداد ۵۵۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی طرف قرارداد در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات درمانی به فرهنگیان شاغل بیمه شده به همراه افراد تحت تکفل آنهاست.

خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: