تاریخ انتشار: ۲۱:۱۵ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

تجمع اعتراضی معلمان در شهر‌های مختلف

امروز فرهنگیان شاغل و بازنشسته در برخی استان‌های کشور تجمع اعتراضی نسبت به عدم اجرای طرح رتبه‌بندی برگزار کردند.

اعترتضات معلمان

رویداد۲۴  امروز دوشنبه ۱۱ بهمن‌ماه، فرهنگیان شاغل و بازنشسته در اعتراض به عدم اجرای طرح رتبه‌بندی در برخی از استان‌های کشور تجمع مسالمت‌آمیزی را مقابل اداره‌کل‌های آموزش و پرورش استانی و در تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار کردند.

این معلم‌ها شعار «عدالت در پرداخت»، «اجرای طرح رتبه‌بندی» و «رسیدگی به وضعیت معیشتی بازنشستگان» را سر می‌دادند. حدود دو هزار فرهنگی با تجمع در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش شیراز اعتراض خود را مبنی بر عدم اجرای طرح رتبه‌بندی اعلام کردند.


بیشتر بخوانید: شعار تند و اعتراض معلمان مقابل مجلس +فیلم


حدود هزار نفر از فرهنگیان اصفهان در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش این استان تجمع کردند و درخواست اجرای کامل طرح رتبه‌بندی معلمان و بهبود وضعیت معیشتی را از مسوولان داشتند.

همچنین در زنجان نیز حدود ۵۰۰ نفر از معلم‌های شاغل و بازنشسته نیز در مقابل اداره‌کل آموزش وپرورش این استان تجمع مسالمت‌آمیز برگزار کردند.

حدود ۲۵۰ نفر از معلمان معترض چهارمحال و بختیاری نیز از ساعت ۱۰ صبح مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع کردند. این معلمان با بیان شعارهایی، اعتراض خود را به عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان اعلام کردند.

همچنین در استان خوزستان نیز در مجموع حدود ۱۵۰ نفر نیز در مقابل اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های این استان تجمع مسالمت‌آمیز برگزار کردند.

حدود ٢۵٠ نفر نیز از ساعت ١٠صبح امروز در مقابل اداره کل آموزش و پرورش لرستان هم تجمع اعتراضی انجام داده و خواستار اجرای کامل طرح رتبه‌بندی شدند. در این تجمع شعار‌هایی نظیر «اجرای رتبه‌بندی حق مسلم ماست» و «دولت انقلابی حمایت حمایت» مطرح شد.

همچنین در استان مازندران جمعی از فرهنگیان شهر‌های بهشهر، آمل و نوشهر مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان‌های ذکر شده تجمع کردند.

در همدان نیز حدود ۳۵۰ نفر در محوطه اداره کل آموزش و پروش حدود یک ساعت تجمع داشتند. همچنین در آذربایجان شرقی این تجمع در حدود ۳۰۰ نفر بود. در یزد نیز بیش از ۷۰۰ نفر در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش تجمع کرند. در کرمان و کردستان نیز این جمعیت زیر ۱۰۰ نفر بود.

گفتنی است این تجمع‌ها در برخی از شهرستان‌های استان‌های دیگر کشور نیز به وقوع پیوست که حکایت از درخواست اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و توجه به عدالت در پرداخت و رسیدگی به بازنشستگان دارد.

گفتنی‌ست لایحه رتبه بندی معلمان پس از ده سال کشمکش آذر ماه ۱۴۰۰ به تصویب مجلس رسید. هم‌اکنون این طرح برای اصلاح مجدد از سوی شورای نگهبان به مجلس بازگردانده شده است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
0
0
آیا این اولین تصویب لایحه مجلس بود که این همه ایراد در آن وارد است؟ این چه هماهنگی بین دولت و مجلس است ؟ دولت چرا در مقابل معیشت، عدالت و اعتراض فرهنگیان سکوت کرده است؟ کسانی که خانواده و آموزش را هدف قرار داده اند و بی تفاوت هستند منافق و دشمن ایران و اسلام هستند
معلم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
0
0
این بار با دانش آموزان و خانواده های مان خواهیم آمد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: