تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۰
اسلامیان، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی:

در شرایط فعلی کاهش قیمتی در لوازم خانگی رخ نمی‌دهد

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: اگر قرار باشد قیمت‌ها کاهش پیدا کند باید مولفه‌های تولید از جمله مواد اولیه و دیگر مخارج کاهش پیدا کند. اگر قیمت این اقلام کمتر شود کالا هم ارزان‌تر می‌شود.

در شرایط فعلی کاهش قیمتی در لوازم خانگی رخ نمی‌دهد

رویداد۲۴ محمدحسین اسلامیان، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در مورد اظهارات وزیر صمت مبنی بر کاهش قیمت لوازم خانگی طی چند روز تا چند هفته آینده اظهار گرد: اگر قرار باشد قیمت‌ها کاهش پیدا کند باید مولفه‌های تولید از جمله مواد اولیه و دیگر مخارج کاهش پیدا کند. اگر قیمت این اقلام کمتر شود کالا هم ارزان‌تر می‌شود.

وی افزود: تولیدکنندگان هم علاقه زیادی دارند که قیمت‌ها کاهش پیدا کند و بتوانند کیفیت را افزایش دهند چراکه می‌توانند در بازار داخلی با برند‌های خارجی رقابت کنند و همینطور به آن‌ها کمک می‌کند که برای صادرات خود را تقویت کنند.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی بیان کرد: برای رسیدن به چنین هدفی دولت باید تسهیلاتی از طریق کاهش مالیات و... در نظر بگیرد تا قیمت تمام شده تولیدکننده کاهش پیدا کند. اما در شرایط فعلی که قیمت مس، آلومینیوم، فولاد و ... بالا است کاهش قیمت رخ نمی‌دهد چراکه این مواد تشکیل دهنده تولید هستند که قیمت بالایی دارند.


بیشتر بخوانید: خبر‌ خوش وزیر صمت درباره بازار لوازم خانگی +فیلم


اسلامیان در ادامه خاطرنشان ساخت: ما در سطح عرضه زمانی شاهد کاهش قیمت هستیم که قیمت تولید کاهش پیدا کند. اگر تولیدکننده یک یخچال ساید بای ساید را به ما ۲۵ میلیون تومان بفروشد هم با ۳ درصد سود می‌فروشیم و اگر ۵۰ میلیون تومان هم بفروشد با ۳ درصد می‌فروشیم و فرقی برای ما ندارد حتی کاهش قیمت باعث افزایش فروش می‌شود، برای تولیدکننده هم به همین صورت است. ما منتظر کالای ارزان توسط تولیدکنندگان هستیم که بتوانیم در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهیم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: لوازم خانگی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: