تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

ماجرای واکسن‌های تقلبی آسترازنکا چیست؟

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: تمامی واکسن‌هایی که در مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون کشور استفاده شده است به طور دقیق نظارت می‌شود و جای نگرانی نیست.

واکسن‌های تقلبی آسترازنکا

رویداد۲۴ سید محسن زهرایی، در خصوص خبری که در فضای مجازی با عنوان "در سازمان جهانی بهداشت اعلام شده است که واکسن آسترازنکا که در ایران استفاده شده، تقلبی بوده است"، واکنش نشان داد و افزود: زمانی که به این خبر مراجعه می‌کنیم متوجه می‌شویم که هشدار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر این است که واکسن آسترازنکایی که خارج از سیستم قانونی واکسیناسیون کشور استفاده شده است، تقلبی و پر شده بوده است.

وی ادامه داد: نکته‌ای که لازم است توجه شما را به آن جلب کنم این است که اگر به سایت‌های خبری داخل کشور در رسانه‌ها و صدا و سیما مراجعه کنید متوجه می‌شوید که در تابستان اخباری اعلام شد که گروه‌ها و باندهای کلاه برداری با گرفتن مبالغ زیاد واکسن پر شده، تقلبی و یا واکسن‌هایی که احیاناً به صورت قاچاق وارد کرده بودند، در خارج از سیستم واکسیناسیون کشور، در خانه، شرکت و یا جاهای زیرزمینی و غیرقانونی با گرفتن مبالغی به افراد تزریق کردند و این افراد متأسفانه در دام این کلاهبرداران افتادند.


بیشتر بخوانید: از اصرار مردم تا انکار مسئولان؛ چرا واکسن آسترازنکا پرطرفدار شد؟


رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در ادامه گفت: این موضوع در واقع هشداری است که بسیار خطرناک است و افراد هشیار باشند و واکسیناسیون خارج از سیستم کشور را انجام ندهند.

زهرایی با بیان اینکه این مورد تجربه‌ای است که ممکن است در کشورهای دیگر نیز رخ بدهد، افزود: لذا به همین دلیل نیز سازمان بهداشت جهانی این نکته را منتشر کرده است تا افراد و کشورها با چنین مخاطراتی که می‌تواند کشورها را تهدید کند، توجه داشته باشند.

وی گفت: در نهایت مجدداً تاکید می‌کنم که تمامی واکسن‌هایی که در نظام واکسیناسیون کشور در مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون کشور استفاده شده است اعم از آسترازنکا و یا دیگر واکسن‌ها؛ مستقیماً از شرکت‌های کشورهای تولید کننده خریداری شده است و با نظارت دقیق در سطح کشور توزیع و مصرف شده است و از این جهت هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
برچسب ها: واکسن کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: