تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

ورود واکسن نزده‌ها به مترو ممنوع

صداو سیما نوشت: مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت از ورود افراد فاقد ماسک و واکسن نزده به مترو جلوگیری می‌شود.

ورود واکسن نزده‌ها به مترو ممنوع

رویداد۲۴ مهدی شایسته اصل با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا و قرارگاه مقابله با کرونا وزارت کشور در خصوص محدودیت‌های ویژه برای پیشگیری و کنترل بیماری او میکرون گفت: از هفته گذشته با جدیت و حساسیت بیشتری از ورود افراد فاقد ماسک به ایستگاه و واگن‌های مترو جلوگیری شده است و ماموران افراد فاقد ماسک را به محل‌های فروش ماسک هدایت می‌کنند.

شایسته اصل افزود: در آینده نزدیک با راه اندازی سامانه ایران من، افراد واکسن نزده از طریق کارت‌های بلیط متروشان و حتی با تهیه خرید بلیط‌های عادی شناسایی و از ورودشان به محدوده ایستگاه و سکو‌ها ممانعت بعمل می‌اید.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه تاکیدکرد: در ایستگاه‌های منتخب همچنان کار تزریق واکسن صورت می‌پذیرد و افرادی که تاکنون واکسن نزده اند برای بهره مندی از خدمات مترو حتما باید واکسن بزنند.

شایسته اصل گفت: مسافران واکسن‌گریز و یا کسانی که مبتلا به کرونا هستند کد ملی و نامشان از طریق سامانه «ایران من» برای شرکت بهره برداری مترو ارسال خواهد شد و با اتصال این سامانه به سامانه فروش بلیت مترو این افراد امکان تردد در مترو را نخواهند داشت.


بیشتر بخوانید:  زودتر کودکان را واکسینه کنید/ گرفتاری بالای اومیکرون در سنین زیر ۱۲ سال
مدیر عامل مترو تهران تاکید کرد: تا هفته آینده به دستور وزیر کشور و استاندار «سامانه ایران من» به سامانه فروش بلیت متصل خواهد شد.

شایسته اصل با بیان اینکه در خصوص هواساز‌ها هم اقدامات خوبی آغاز شده است گفت: فیلتر‌های هپا، اولپا در داخل قطار‌های مترو استفاده شده است تا هوا را فیلتر و هوای پاک در محیط دمیده شود. همچنین روش‌های ضد عفونی به روش کلد پلاسما یا پلاسمای سرد، اوزون، مواد ضدعفونی نانوسیلور در برخی خطوط و ایستگاه‌ها به صورت پایلوت در حال استفاده است و اگر نتیجه بخشی خوبی داشته باشد آن را برای سایر ایستگاه‌ها استفاده می‌کنیم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: