تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

مبلغ یارانه سال آینده افزایش می‌یابد؟

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: یکصد و سی و دومین مرحله یارانه نقدی مربوط به بهمن ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

مبلغ یارانه سال آینده افزایش می‌یابد؟

رویداد۲۴ بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یکصد و سی و دومین مرحله یارانه نقدی مربوط به بهمن ماه جاری به‌ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوار‌های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴ روز چهارشنبه (۲۰ بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و قابل برداشت بود.

همچنین طبق اطلاعیه این سازمان بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع‌رسانی‌های قبلی، این ماه بیستمین قسط از اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده‌اند، کسر خواهد شد.

همچنین سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره نحوه تعیین منابع در تبصره ۱۴ مربوط به هدفمندی یارانه‌ها نیز گفت: ۳۵ هزار و ششصد میلیارد تومان برای پرداخت مستمری به مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی و مبلغ هزار میلیارد تومان برای افرادی که پشت نوبت برای تحت پوشش قرار گرفتن، هستند اختصاص یافت. سه هزار میلیارد تومان نیز برای حق بیمه اقشار خاص مانند رانندگان درون‌شهری و برون‌شهری، ایثارگران، زنبورداران، صنایع دستی و … تعیین شد.

وی تصریح کرد: از محل هدفمندی یارانه‌ها ۱۹ هزار میلیارد تومان برای مناطق محروم و محرومیت‌زدایی اختصاص داده شد که از این محل ۴ هزار میلیارد تومان برای راه روستایی، ۴ هزار میلیارد تومان برای آب روستاها، هزار و دویست میلیارد تومان برای راه عشایری، ۸۰۰ میلیارد تومان برای آب عشایری و هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی در اختیار گروه‌های جهادی، سازندگی، بسیج، کمیته امداد خمینی (ره) و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: همچنین ۷۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی۴۵ هزار تومانی و معیشتی مصوب شد، در سال آینده تغییری در میزان پرداخت یارانه‌های نقدی وجود نخواهد داشت، زیرا ارز ترجیحی در بودجه سال ۱۴۰۱ حذف نشده و یارانه برای تامین کالا‌های اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی قرار داده شده است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: یارانه نقدی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: