تاریخ انتشار: ۱۷:۲۵ - ۲۲ بهمن ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۹ نظر

علم‌الهدی: طرح صیانت را هرچه سریع‌تر تصویب کنید

امام جمعه مشهد گفت: ایران با وجود تمام تحریم‌ها و جنگ نابرابر ۸ ساله، طوری پیشرفت کرده است که در تمام دنیا بی‌سابقه است.

طرح صیانت از حقوق کاربرانرویداد۲۴ سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: از شما مردم به دلیل عواطف پرشورتان در بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب تشکر می‌کنم. در عین حال که به دلیل شیوع کرونا، برگزاری راهپیمایی باشکوه ممکن نبود، اما این شور و هیجانی که شما مردم در رژه موتوری و خودرویی و حضور حماسه‌آفرین خود داشتید، نمایانگر این واقعیت بود که نسل امروز ما با نسل انقلابی سال ۵۷ تفاوتی ندارد.

وی افزود: انقلابی که در سال ۵۷ عزیزان ما با قرار دادن سینه خشک خود در برابر گلوله دشمن به پیروزی رساندند، امروز هم به کوری چشم مستکبرین دنیا با همان قدرت ادامه دارد تا به نقطه نهایی پیروزی اش که فرج مولایمان است، نائل شود. انقلاب قطع شدنی نیست؛ چراکه شما مردم را دارد این شور و هیجان شما حاکی از یک دلدادگی به انقلاب است و نشان می‌دهد که هیج چیزی شما و نسل‌تان را در این مسیر خسته نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: امروز می‌خواهم در ادامه مباحث مطرح شده در هفته گذشته، درباره دستاوردهای انقلاب و اینکه این انقلاب چه کرد، صحبت کنم. مردمی که با سینه خشک مقابل گلوله رفتند و انقلاب کردند، چه می‌خواستند؟ نان، مسکن و رفاه می‌خواستند؟ چه انگیزه‌ای داشتند جز اینکه می‌گفتند ما به عنوان افراد متدین برای یاری اسلام می‌رویم‌. مطالبه مردمی که به دعوت امام در عرصه انقلاب شرکت کردند، یاری کردن دین خدا و عزت بخشیدن به آن بود.

علم‌الهدی عنوان کرد: آن روز اسلام در مسجد و حسینیه زندانی بود و در بیرون، از اسلام خبری نبود و در داخل خود مسجد هم نمی‌شد در مورد تمام ابعاد اسلام صحبت کرد. مردم انقلاب کردند و نتیجه این شد که اسلام در راس معادلات سیاسی دنیا قرار گرفت و به عنوان یک قدرت معادلات سیاسی استکباری جهان را به هم زد.

وی اضافه کرد: روزی که انقلاب ما در مسیر خودش در حرکت بود، کسی فکر نمی‌کرد در نهایت این انقلاب به جایی می‌رسد که از مردم یمن مبارزانی می‌سازد که آمریکا و اسرائیل را مستاصل می‌کنند و آن‌ها را به خاک سیاه می‌نشانند. اما انقلاب به اینجا رسید و این عزت را به اسلام داد. انقلاب کاری کرد که همه اندیشمندان در تمام پژوهشکده‌ها اعلام می‌کنند امروز هیچ دینی در روی کره زمین به قدرت اسلام نمی‌رسد. این نتیجه این انقلاب بود. مردم به مطالبات خود در انقلاب رسیدند و هنوز انقلاب ما باید تا نقطه جهانی شدن اسلام به پیش برود. البته باید توجه داشت که دستاورد انقلاب تنها منحصر به همین یک مورد نیست.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه انقلاب کشور و زندگی مردم ما را زیر و رو کرد، گفت: طبق آمار یونسکو، در اواسط دهه ۵۰، یعنی در اوج تمدن به اصطلاح بزرگ شاه، حدود ۳۰ درصد مردم ایران باسواد بودند، اما بر اساس همین آمار یونسکو، تا سال ۷۶ بیش از ۷۵ درصد مردم کشور باسواد شدند و تا سال ۹۵ آمار باسوادان کشور، رقمی معادل ۹۰ درصد کل جمعیت کشور است. تعداد دانشجویان حال حاضر کشور با چیزی که پیش از انقلاب بود، اصلا قابل مقایسه نیست.


بیشتر بخوانید: علم الهدی: جایگاه بانوان در ورزشگاه باید طوری باشد که هیجانات آن‌ها منعکس نشود؛ متاسفانه دیروز این اتفاق افتاد


علم‌الهدی ادامه داد: یکی از پایگاه‌های اینترنتی که در زمینه اطلاع‌رسانی اخبار علمی فعالیت می‌کند، اخیرا اعلام کرده است یکی از نظریه‌های غربی‌ها که در آغاز انقلاب مطرح شد، این بود که کشور آیت‌الله‌ها نمی‌تواند به هیچ پیشرفتی برسد، اما پیشرفت مردم ایران این نظریه را نقش بر آب کرد. ایران با وجود تمام تحریم‌ها و جنگ نابرابر ۸ ساله، طوری پیشرفت کرده است که در تمام دنیا بی‌سابقه است.


بیشتر بخوانید: آیا دو علم‌الهدی در کشور وجود دارد؟


وی خاطرنشان کرد: زمانی مردم ما برای یک جراحی کوچک مجبور بودند به خارج از کشور بروند، اما الان این مسئله برعکس شده است و از تمام دنیا برای درمان بیماری‌های خود به ایران می‌آیند. قبل از پیروزی انقلاب فقط ۱۰ درصد مردم ما بیمه درمانی داشتند، اما الان بیش از ۹۵ درصد مردم ما تحت پوشش بیمه درمانی اند.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: همچنین در حوزه کشاورزی، قبل از انقلاب محصولات داخلی کشور ما تنها می‌توانست غذای ۳۳ روز از سال را برای مردم تامین کند و بقیه همه وارداتی بود. امروز اما محصولات کشاورزی ما، ۳۰۰ روز نیاز غذایی مردم در سال را تامین می‌کند و ما فقط ۵ درصد واردات کشاورزی داریم. به علاوه فناوری‌ها و تسلیحات نظامی ما دنیا را متحیر کرده است. روزی ۴۰ هزار مستشار آمریکایی بر تمام افسران و سربازان ما حکومت می‌کردند، اما امروز دنیا از موشک‌های ما می‌ترسد. رهبری در فرمایشات دو روز گذشته خود، فرمودند غبار بعضی مشکلات معیشتی و اقتصادی، نمی‌گذارد ما پیشرفت‌ها را ببینیم. این غبار را کنار بزنید و ببینید چه چیزی مشاهده می‌کنید.

علم‌الهدی خطاب به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی که در مراسم نماز جمعه امروز مشهد حضور داشت، بیان کرد: ما دو خواهش از شما داریم. اول اینکه همان طور که خودتان هم می‌دانید، امروز در کشور با وجود فراوانی کالاهای اساسی، مردم از گرانی‌ها رنج می‌برند. یک سری جریان‌های مافیایی عامل این گرانی‌ها هستند. ان‌شاءالله با پیگیری مجلس و هماهنگی قوه قضائیه و قوه مجریه، این جریان‌های مافیایی از این کشور ریشه‌کن شوند.

وی ادامه داد: شما جناب آقای قالیباف سردار دفاع مقدس بودید و اجازه ندادید این کشور جولانگاه دشمن شود، اما امروز با چشم خودمان داریم می‌بینیم که فضای مجازی جولانگاه دشمن شده است و با تمام قدرت بر ما می‌تازد. شما به عنوان سردار دفاع جنگ نرم، در مجلس شورای اسلامی برای تصویب هر چه سریع‌تر قانون تنظیم‌گری فضای مجازی اقدام کنید تا این فضای آلوده، برای زندگی مردم پاک شود.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
1
7
شما هنوز قادر به تامین خوراک روزمره خود نیستید ادعای واهی دارید
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
1
8
خدا لعنتتان کند میخواهید که مردم حتی در اینترنت هم اعتراض نکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
1
8
باز حرف زد
بهروز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
1
8
اگر اگر قدری قیرت بود راجب گرانی هدفمند نیز اینگونه درخواست می شد
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
0
3
علی ع حدود چهار سال پس از خلافت خویش به مردم درباره نتایج حکومت وعملکرد خود چنین گزارش می دهد اکنون در کوفه وانجاهایی که دست من میرسد عموم مردم از اب اشامیدنی سالم سقفی برفراز سر خویش ونان گندم مرغوب بهره مند ند حضرات مدعی پیروی از علی واسلام از جمله این اقا بفرمایند علی چند مسجد ساخت از نوع مساجد زیبای خالی از محتوی امروز ایا علی نمی توانست مردم را چهل سال با وعده سر خرمن مثل این اقایان دنبال خود بکشاند به جای نان اب ومسکن که علی درگزارش خود به مردم ان رایاداوری می کند ا به انبار تیر و شمشیر وذخیره ادوات جنگی می پرداخت واقعا اقا شما مدعی کدام علی واسلام هستید اگر علی معیار است این علی روشن بفرمایید با چه استنادی خود وعملکردهای ناهنجار خود به علی مظلوم می چسبانید فردا جواب همین علی را چگونه خواهید داد جواب دروغها وتحریفهای که به خاطر عشق حکومت خود در دین وسیمای بزرگان اسلام ایحاد کردید چه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
1
8
مثل اينكه پرده ها بد جور داره ميافته
رضا
|
United States of America
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
1
4
دیانتی که با ریا وارد سیاست پر از دروغ گردد نمیتوان آخر و عاقبتی بهتر ازین وضع بر آن متصور شد ...
بد جور نگران دکان پر سودشه ...
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
1
4
بله هر چه زودتر طرح صیانت رو تصویب کنید که آبرو و حیثیت براتون نمونده و همه پته هاتون رو آب افتاده .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
0
0
بله واقعا فضای مجازی خانه خراب کن شده است. در کشورهایی که دلشان به حال فرهنگ میسوزد برای استفاده از اینترنت قوانین و مقرراتی وحود دارد. البته نباید با وضع قوانین آزادی بیان در حدودی که قانون اساسی اجازه داده است، خدشه دار شود
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: