تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سازمان جهانی بهداشت: جهان باید منتظر ظهور سویه‌های خطرناک‌تر کرونا باشد

واکسیناسیون و این واقعیت که مشخص شده امیکرون یک سویه بسیار کم خطرتر است، روایت خطرناکی را ایجاد می‌کند که همه‌گیری پایان یافته است.

سازمان جهانی بهداشت: جهان باید منتظر ظهور سویه‌های خطرناک‌تر کرونا باشد

رویداد۲۴ مدیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که همه‌گیری کووید-۱۹ هنوز به پایان نرسیده است و احتمال بروز انواع جدید ویروس کرونا وجود دارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی بیزینس اینسایدر، «تدروس آدهانوم گبریسوس»، به شرکت کنندگان در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان گفت که واکسیناسیون و این واقعیت که مشخص شده امیکرون یک سویه بسیار کم خطرتر است، روایت خطرناکی را ایجاد می‌کند که همه‌گیری پایان یافته است.

آدهانوم افزود:، اما این گونه نیست؛ این روایت در زمانی که هفته‌ای ۷۰ هزار نفر از یک بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان جان خود را از دست می‌دهند، صادق نیست. اعلام پایان همه گیری برای زمانی که ۸۳ درصد از مردم آفریقا هنوز تنها یک دز واکسن کرونا دریافت کرده اند و زمانی که نظام‌های سلامتی همچنان تحت فشار و شکست سنگین شمار زیاد مبتلایان به این بیماری قرار دارند و نیز زمانی که یک ویروس بسیار قابل انتقال تقریباً کنترل نشده در گردش است و نظارت بسیار کمی برای ردیابی تکامل آن وجود دارد، درست نیست.

وی همچنین هشدار داد که جهان باید برای رویارویی بالقوه با ظهور سویه‌های بیشتر آماده شود. در واقع، شرایط برای ظهور انواع خطرناک‌تر و قابل انتقال‌تر کرونا ایده‌آل است.

براساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از ۶۵ درصد از کل جمعیت آمریکا به طور کامل در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند، یعنی یا دو دز واکسن فایزر یا مدرنا و یا یک دز واکسن جانسون و جانسون دریافت کرده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، تزریق واکسن کووید-۱۹ را برای سنین پنج سال به بالا توصیه می‌کند.

سویه امیکرون نوع جدید کرونا برای اولین بار آذر ماه در آفریقای جنوبی مشاهده شد که اکنون در سراسر قاره‌ها ظاهر شده است.

پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ (MSC) ۲۰۲۲ روز جمعه ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن ۱۴۰۰) با حضور بیش از ۳۰ رئیس کشور، ۱۰۰ وزیر و روسای اتحادیه اروپا، ناتو و سازمان ملل متحد، در مونیخ شروع به کار کرد و امروز ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ (اول اسفند ۱۴۰۰) به کار خود پایان می‌دهد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: