تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۱

جریمه نخست وزیر انگلیس برای رسوایی پارتی‌گیت

پلیس تاکنون بیش از ۵۰ نفر را که در این مراسم حضور داشته‌اند جریمه کرده، اما نام آن‌ها را فاش نکرده است.

رسوایی پارتی‌گیت

رویداد۲۴ رسوایی پارتی گیت در نتیجه تحقیقات پلیس لندن سرانجام سرباز کرد و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به نقض قوانین کرونایی متهم و جریمه شد.

دفتر نخست وزیری روز سه‌شنبه تائید کرد که علاوه بر نخست وزیر، وزیر دارایی انگلیس نیز از سوی پلیس جریمه شده است. گفته می‌شود همسر نخست وزیر انگلیس هم در فهرست جرائم پلیس قرار دارد.

ماجرای رسوایی پارتی گیت، کمی بیش از سه ماه پیش و با انتشار گزارشی در روزنامه انگلیسی دیلی میرر کلید خورد. براساس گزارش این روزنامه، یک سال قبل، یک مهمانی خداحافظی برای یکی از کارکنان و همچنین یک مهمانی کریسمس در دفتر نخست وزیر انگلیس برگزار شده است. این مهمانی‌ها در میانه دور دوم محدودیت‌های کرونایی در انگلیس برگزار شد که در جریان آن، برگزاری گردهمایی غیرکاری در فضای بسته ممنوع بود.

بعلاوه، گزارش‌های دیگری در مورد پارتی‌های دیگر در داونینگ استریت منتشر شد که در واقع از برگزاری مهمانی‌ها در سختگیرانه‌ترین دوران محدودیت‌های کرونایی خبر می‌داد.

پلیس تاکنون بیش از ۵۰ نفر را که در این مراسم حضور داشته‌اند جریمه کرده، اما نام آن‌ها را فاش نکرده است.

رهبر حزب اصلی مخالف انگلیس (کارگر) در واکنش به تحول خواستار کناره‌گیری نخست وزیر و وزیر دارایی شده است. «کی‌یر استارمر» گفت که هر دو نفر برای حکومت کردن مناسب نیستند و «انگلیس شایسته رهبران بهتری است».

وی افزود: بوریس جانسون و ریشی سوناک قانون را زیر پا گذاشته اند و بار‌ها به مردم بریتانیا دروغ گفته اند. هر دو باید استعفا دهند.

«اد دیوی» رهبر لیبرال دموکرات‌ها نیز خواستار برگزاری جلسه اضطراری پارلمانی برای برگزاری رای عدم اعتماد به نخست وزیر شده است و گفت: این دولت بحران زده از کشوری که در بحران است غفلت می‌کند.

این درحالیست که نظرسنجی جدید موسسه یوگاو نیز نشان می‌دهد که عذرخواهی اخیر جانسون کمتر تاثیری در تغییرافکار عمومی این کشور داشته است و ۶۳ درصد انگلیسی‌ها بر این باورند که جانسون باید استعفا دهد.

منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: