تاریخ انتشار: ۲۱:۱۲ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان: تبادل پیام‌ها بین ما و آمریکایی‌ها از طریق اتحادیه اروپا در حال انجام است

امیرعبداللهیان گفت: تبادل پیام‌ها بین ما و آمریکایی‌ها از طریق اتحادیه اروپا در حال انجام است و در این مسیر بار‌ها تاکید کرده ایم که جمهوری اسلامی ایران نه به زیاده خواهی‌ها توجه دارد و نه از خطوط قرمز خود حاضر به عقب نشینی است. وی افزود: مسیر دیپلماسی بخوبی کار می‌کند و از رسیدن به توافق خوب و پایدار دور نشده ایم.

مذاکرات برجامیرویداد۲۴ در گفتگوی تلفنی فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه و اميرعبداللهيان درباره موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خشنودی از تداوم همکاری ها در سطوح مختلف و اهتمام خاص دو کشور بر توسعه روابط ، از برگزاری کمیسیون عالی مشترک با هدف سرعت بخشی به مناسبات اقتصادي بويژه در بخش خصوصي استقبال کرد.

امیرعبداللهیان در ادامه ضمن اعلام محکومیت شدید هتک حرمت مکان مقدس مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: ما هر روز شاهد جنایات صهیونیست ها در مسجد الاقصی هستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه ابراز امیدواری کرد که در آستانه روز جهانی قدس، پیام قوی و محکمی از جانب دولتها و پارلمانهاي جهان اسلام و آحاد ملت های مسلمان در دفاع از فلسطین و قدس شریف و محکومیت تجاوزات صهیونیست ها ابراز شود.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از این گفتگو درباره روند مذاکرات هسته ای خاطر نشان کرد: تبادل پیام ها بین ما و آمریکایی ها از طریق اتحادیه اروپا در حال انجام است و در این مسیر بارها تاکید کرده ایم که جمهوری اسلامی ایران نه به زیاده خواهی ها توجه دارد و نه از خطوط قرمز خود حاضر به عقب نشینی است. وي افزود: مسير ديپلماسي بخوبي كار مي كند و از رسيدن به توافق خوب و پايدار دور نشده ايم.

فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن ابراز خشنودی از روابط عالی دوجانبه، آمادگي دمشق را براي برگزاری هر چه سریع تر کمیسون عالی مشترک برای توسعه همکاری ها اعلام کرد.


بیشتر بخوانید: فرصت از دست‌رفته احیای برجام/ جنتی: نباید مذاکرات هسته‌ای را از اولویت خارج کرد


وزیر امور خارجه سوریه همچنین جنایات صهیونیست ها و هتک حرمت مسجد الاقصی را شدیداً محکوم کرد و از نقش و‌ موضع اصولی رهبری و دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت فلسطین قدردانی کرد.

فیصل مقداد افزود: اعلام روز قدس از سوی امام خمینی(ره) باعث شد یک رویداد جهانی شکل بگیرد که هر انسان شریف و صاحب کرامتی آن را ارج می نهد.

وزیر امور خارجه سوریه در پایان، سلام ها و تبریکات رئیس جمهور سوریه به مناسبت ماه مبارک رمضان و عید فطر را به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و ملت عزیز ایران ابلاغ کرد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: