تاریخ انتشار: ۱۷:۳۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

چرا وگان‌ها رابطه جنسی لذت‌بخش‌تری دارند؟

تحقیقات نشان می‌دهد که بین انواع ویتامین‌های ب موجود در اسفناج، کلم بروکسل و پرتقال و ترشح سروتونین که به هورمون شادی معروف شده، ارتباط مستقیمی وجود دارد. اما در مقابل، اغلب مواقع پس از صرف یک وعده غذایی حاوی گوشت قرمز، احساس بی‌حالی و خواب‌آلودگی به شما دست می‌دهد.

روابط جنسیرویداد۲۴ فواید خوردن بیشتر میوه و سبزیجات به جای مصرف بیشتر گوشت، به ویژه گوشت قرمز برای افزایش سطح سلامتی انسان‌‌ها و بهبود شرایط محیط زیست موضوع بسیاری از تحقیقات پزشکی بوده ولی این روزها عده‌ای مدعی هستند که با گیاه‌خواری مطلق یا وگانیسم موفق شده‌اند سطح رضایت از رابطه جنسی را چه برای خود و چه برای شریک جنسی‌شان افزایش دهند.


نتایج یک نظرسنجی که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، نشان می‌داد که ۸۴ درصد از گیاه‌خواران از کیفیت رابطه جنسی خود رضایت داشتند، در حالی که تنها ۵۹ درصد از گوشت‌خواران رابطه جنسی خود را مطلوب دانسته بودند. اما نکته مهم‌تر در نتایج این نظرسنجی، این بود که ۹۵ درصد از شرکت‌کنندگان در آن که گیاه‌خوار مطلق یا وگان بودند، از کیفیت رابطه جنسی خود اعلام رضایت کرده بودند.

پس این سوال مطرح شد که چرا وگان‌ها ادعا می‌کنند که رابطه جنسی لذت‌بخش‌تری دارند؟

تحقیقات نشان می‌دهد که بین انواع ویتامین‌های ب موجود در اسفناج، کلم بروکسل و پرتقال و ترشح سروتونین که به هورمون شادی معروف شده، ارتباط مستقیمی وجود دارد. اما در مقابل، اغلب مواقع پس از صرف یک وعده غذایی حاوی گوشت قرمز، احساس بی‌حالی و خواب‌آلودگی به شما دست می‌دهد.

لی‌لی سوتر، متخصص تغذیه در لندن توضیح می‌دهد: «رژیم غذایی مدیترانه‌ای بدون تردید برای سلامت قلب مفیدتر است، اما تحقیقات نشان داده‌اند که فواید این سبک از تغذیه می‌تواند سلامت جنسی افراد را نیز بالا ببرد و با کاستن از خطر اختلال نعوظ و به توانایی افراد در برقراری رابطه جنسی متعدد و نیز طولانی‌تر کمک کند.»

بنابراین، با خوردن کمتر گوشت و ماهی و مصرف متوسط لبنیات، نوشیدن مقادیر کمی شراب قرمز و صرف بیشتر غذاهای گیاهی، مطمئنا همه چیز در اتاق خواب بهتر از گذشته پیش خواهد رفت.


بیشتر بخوانید: ترک رابطه جنسی و تاثیر آن بر بدن


البته خانم سوتر توصیه می‌کند که اگر نگران نفخ آزاردهنده لوبیای قرمز به هنگام برقراری رابطه جنسی هستید، بهتر است به جای آن از لوبیا سبز، برنج یا کینوا که نفخ کمتری تولید می‌کنند، استفاده کنید.

ما با سه وگان به طور ناشناس گفتگو کردیم تا متوجه شویم که آیا کیفیت رابطه جنسی آنها از زمانی که به گیاه‌خواری مطلق روی آورده‌اند، بهبود یافته است یا خیر.

یکی از آنها که ساکن لندن است، این گونه پاسخ داد: «غذاهای گیاهی به طور کلی زود هضم هستند و به همین دلیل، رابطه جنسی سنگین پس از شام را لذت‌بخش‌تر می‌کند.»

وگان دیگری که در شمال بریتانیا زندگی می‌کند جزئیات بیشتری را توضیح داد: «من حدود ۱۰ سال است که یک گیاه‌خوار مطلق هستم و وگان بودن به وضوح عملکرد جنسی من را بهبود بخشیده است؛ نسبت به قبل توان برقراری رابطه جنسی و عاشقانه طولانی‌تری را دارم و با فاصله کمتری نسبت به گذشته دوباره تحریک می‌شوم، چنان که در یک شب می‌توانم سه تا چهار بار معاشقه کنم و هر بار هم نعوذ لذت‌بخش و انزالی قوی داشته باشم.»

او ادامه می‌دهد: «وقتی گوشت‌خوار بودم، پس از برقراری دو رابطه جنسی متوالی خسته می‌شدم و تنبلی جسمی اجازه لذت بیشتر روانی را نمی‌داد و در ضمن سطح ارضای جنسی و برون‌ریزش کنونی را نداشتم.»

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: