تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

آتش اختلافات بین قالیباف و رئیسی شعله‌ور می‌شود؟

هر چند کابینه آقای رئیسی رأی بالایی از مجلس گرفت، اما هر چه گذشت اختلافات بین دولت و مجلس بیشتر شد، به طوری که امروز می‌بینیم، نمایندگان مجلس از استیضاح وزرای کار و صمت سخن می‌گویند.

آتش اختلافات بین قالیباف و رئیسی شعله‌ور می‌شود؟

رویداد۲۴ محمد مهاجری درباره افزایش اختلافات بین رئیسی و قالیباف گفت: زمان انتخابات مجلس یازدهم در سال ۹۸ شاهد اختلافاتی بین جبهه پایداری و جریان آقای قالیباف بودیم که در نهایت این دو گروه لیست تهران را به طور مساوی با هم تقسیم کردند، اما اختلافات شان باقی ماند و به انتخابات ریاست جمهوری کشیده شد.

به گزارش نامه‌نیوز، وی افزود: گرچه آقای قالیباف تصمیم به کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری داشت، اما در نهایت به جمع بندی رسید که ریاست مجلس برای او کفایت می‌کند بنابراین اعلام کاندیداتوری نکرد و گفت «اگر آقای رئیسی بیاید من نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شوم».

این فعال مطبوعاتی ادامه داد: با این وجود سهمی که آقای رئیسی از کابینه به آقای قالیباف داد کمتر از سهمی بود که به جبهه پایداری داد و فشار‌های آقای قالیباف برای کسب سهم بیشتر نیز میسر واقع نشد، حال آنکه علاوه بر کمیت، پایداری‌ها در مسئولیت‌های کلیدی‌تر اجرایی قرار گرفتند.


بیشتر بخوانید: آیا ماجرای سیسمونی نوه قالیباف برای حواس‌پرتی از اقدامات بزرگ دولت رئیسی بود؟


این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: هر چند کابینه آقای رئیسی رأی بالایی از مجلس گرفت، اما هر چه گذشت اختلافات بین دولت و مجلس بیشتر شد، به طوری که امروز می‌بینیم، نمایندگان مجلس از استیضاح وزرای کار و صمت سخن می‌گویند. معتقدم این وضعیت حادتر و بر تعداد وزرای در معرض استیضاح افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اختلافات بین دولت و مجلس افزود: ریشه نخست آن به دعوای جبهه پایداری با آقای قالیباف بر می‌گردد و ریشه دوم اختلافات نیز به دخالت‌های نمایندگان مجلس در امور اجرایی مربوط می‌شود. بسیاری نمایندگان امروز با دولت در موضوعات مختلف اجرایی به طور مثال موضوع عزل و نصب استانداران و فرمانداران بحث می‌کنند که در آینده این وضعیت تشدید هم خواهد شد.

مهاجری با بیان اینکه در آینده نزدیک شاهد دعوای قالیباف و رئیسی خواهیم بود، تأکید کرد: البته آقای قالیباف به ظاهر شمشیر روی دولت نخواهد کشید، اما جریان مدافع خودش را به طرح انتقادات تند از دولت و سئوال و استیضاح وزرا تشویق و تحریک خواهد کرد که بی شک یک رویارویی بین آقای قالیباف و رئیسی اتفاق خواهد افتاد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
0
1
اختلافات سر سفره رنگین انقلاب که چوبشو ملت بدبخت میخورند ...
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: