تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران منتفی می‌شود؟

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم بودن حقوق کارگران گفت: با شرایط تورمی امروز، افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران نیازی از آن‌ها را برطرف نمی‌کند. او گفت: بهترین ظرفیت برای افزایش قدرت خرید، جلوگیری از افزایش تورم است. پیش بینی ما این است که آقای رئیس جمهور نسبت به این موضوع تصمیم گیری مجددی را در دستور کار قرار بدهند. وی گفت: احتمال دارد تعدیلاتی در طول هفته آینده مثل بازنگری در نرخ افزایش حقوق اعمال شود.

افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران منتفی می‌شود؟
رویداد۲۴ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم بودن حقوق کارگران گفت: با شرایط تورمی امروز، افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران نیازی از آن‌ها را برطرف نمی‌کند.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم بودن حقوق کارگران گفت: با شرایط تورمی امروز، افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران نیازی از آن‌ها را برطرف نمی‌کند. اگر افزایش حقوق‌ها منطقی نباشد اولین هزینه سنگین آن را در جامعه کارگری شاهد خواهیم بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس که با خبرگزاری دانشجو گفتگو می‌کرد، افزود: پیش بینی ما این است که واحد‌های کوچک و متوسط حداقل ۲۵ درصد تعدیل نیرو خواهند داشت؛ این امر به افزایش بیکاری دامن خواهد زد.


بیشتر بخوانید: فاصله ۴۰ درصدی میان هزینه‌های زندگی و حقوق کارگران وجود دارد/ هنوز بیش از ۴میلیون کارگر بیمه تامین اجتماعی نشده‌اند


پور ابراهیمی گفت: تورمی که طی ۲-۳ هفته اخیر شاهد آن هستیم به دلیل عدم تصمیم صحیح و غیرکارشناسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تعیین نرخ پایه دستمزد است.

نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین ظرفیت برای افزایش قدرت خرید، جلوگیری از افزایش تورم است. پیش بینی ما این است که آقای رئیس جمهور نسبت به این موضوع تصمیم گیری مجددی را در دستور کار قرار بدهند.

وی گفت: احتمال دارد تعدیلاتی در طول هفته آینده مثل بازنگری در نرخ افزایش حقوق اعمال شود.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
برچسب ها: حقوق کارگران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
0
0
شما که نماینده هستید والان حدود3 سال هست تو مجلسید چرا تورم رو کنترل نکردید؟؟حالا یکم حقوقا زیاد شد تورم ایجاد میکنه!!!
اصغر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
0
0
خدا رو شکر مقصر تورم مشخص شد. وقتی آدم های بیسواد حرف های بدون مستند و بدون تحلیل بزنن تکلیف مشخصه. حقوق کارگر ها نسبت به سا های قبل در مقایسه با تورم یک شوم شده است . اقای پور ابراهیمی نماینده محترم مجلس ، بهتره که خیلی به فکر سرما یه داری نباشی و به فکر قشر کارگز باشی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
0
0
چرت نگو . سالهاست برای خودت تو مجلس نون دونی درست کردی . تو به فکر من و امثال من نیستی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: