تاریخ انتشار: ۲۲:۰۲ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی: آرد واحد‌های نان فانتزی به یک‌باره ۱۰ برابر افزایش یافته است

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: با حذف ارز یارانه‌ای انواع نان‌های فانتزی، از این به بعد قیمت این محصولات به صورت عرضه و تقاضا و رقابتی است و نرخ‌نامه یاد شده در فضای مجازی صحت ندارد.

قیمت نان باگت

رویداد۲۴محمدجواد کرمی؛ رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم (نان‌های فانتزی) اظهار کرد: آرد واحد‌های نان فانتزی به یک‌باره از هر کیسه ۶۷ هزار تومان به ۶۳۰ هزار تومان و نزدیک به ۱۰ برابر، در کنار سایر هزینه‌های تولید مانند دستمزد افزایش یافته است؛ بر این اساس قیمت محصول نهایی نیز افزایش می‌یابد، اما نرخ نامه‌ای که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است، درست نیست.

وی افزود: لیست قیمت‌های انواع نان فانتزی یاد شده مربوط به نرخ‌های پیشنهادی است که برای بررسی بیشتر تهیه شد و در نهایت تصویب نشد؛ همانطور که در تصویر جدول نامه نیز مشخص است مهر، امضا و شماره‌ای ندارد.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم ادامه داد: با آزادسازی نرخ آرد مصرفی صنف و صنعت قیمت انواع محصولات فانتزی نیز به صورت عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و دیگر نرخ مصوبی نخواهیم داشت.


بیشتر بخوانید: یک مقام وزارت اقتصاد: برای هر کد ملی یارانه نان ثبت می‌شود و با هر کارت بانکی امکان خرید نان وجود دارد


وی تصریح کرد: وقتی که عرضه نان فانتزی به‌صورت عرضه و تقاضا و فضای رقابتی میان واحد‌ها باشد با وجود افزایش هزینه‌های تولید، محصولات با قیمت‌های کمتری از نرخ‌نامه منتشره به فروش خواهد رسید.

کرمی با اشاره به بهبود کیفیت نان بعد از حذف یارانه آرد اظهار کرد: اجرای طرح حذف آرد صنف و صنعت، اصلاح بزرگ اقتصادی به حساب می‌آید، اما باید برای رفع مشکلات واحد‌های صنفی نیز اقدام شود، زیرا رقم سرمایه در گردش آن‌ها نیز افزایش می‌یابد و نیازمند نقدینگی بیشتری هستند.

وی گفت: در حال مذاکره با دولت هستیم تا بتوانیم با ارائه تسهیلات به واحد‌های صنفی نقدینگی مورد نیاز واحد‌های صنفی تامین شود.

کرمی گفت: برای ایجاد رقابت سالم میان تولیدکنندگان واحد‌های سنتی و فانتزی لازم است که آرد واحد‌های سنتی نیز آزاد شود در غیر این صورت امکان اینکه آرد از آنجا به سمت واحد‌های فانتزی بیاید، دور از انتظار نیست.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت نان فانتزی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: