تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
محمدحسن آصفری:

اگر بنا به حذف ارز ترجیحی کالا‌ها باشد یارانه هر فرد باید حداقل به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یابد

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بناست روند حذف ارز ترجیحی کالا‌ها ادامه داشته باشد یارانه هر فرد باید حداقل به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یابد.

اگر بنا به حذف ارز ترجیحی کالا‌ها باشد یارانه هر فرد باید حداقل به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یابد
رویداد۲۴ محمد حسن آصفری، عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بناست روند حذف ارز ترجیحی کالا‌ها ادامه داشته باشد یارانه هر فرد باید حداقل به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یابد. 

محمد حسن آصفری با اشاره به حذف یارانه آرد و افزایش قیمت نان و ماکارونی بیان کرد: اینکه ما تاکید داریم حذف ارز ترجیحی منجر به فشار به مردم می‌شود، یکی از نمونه‌های پس لرزه آن اکنون در بحث ماکارونی و نان‌های صنعتی قابل مشاهده است. دولت باید نظارت خود را بر توزیع ارز ترجیحی افزایش دهد تا اینکه بخواهد آن را حذف کند. حذف یک باره ارز ترجیحی افزایش قیمت‌ها را به دنبال دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: دولت باید نظارت خود را افزایش دهد و بسنجد که آیا به فردی که ارز ترجیحی را می‌دهد صلاحیت دارد؟ آیا کالایی که تولید کرده و یا وارد می‌کند را در اختیار مردم قرار می‌دهد؟ حذف ارز ترجیحی آثار نامطلوبی به همراه دارد. ماکارونی که خوراک اقشار پایین و متوسط جامعه است با افزایش قیمت از سفره‌ها حذف می‌شود. افزایش سه برابری قیمت ماکارونی قطعا به مردم فشار وارد می‌کند.


 بیشتر بخوانید: به آقایان گفتیم از گران کردن شروع نکنید، گفتند ارز نداریم/ گران کن و یارانه بده، نسخه وارداتی مدیریت اقتصادی


نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر هم دولت قصد دارد که ارز ترجیحی را حذف کند، باید یارانه‌ها را افزایش دهد. یارانه ۴۵ هزارتومانی دیگر دردی از مردم دوا نمی‌کند. اگر بناست ارز ترجیحی حذف شود باید به هر فرد حداقل ۶۰۰ هزار تومان یارانه داده شود. مجلس قطعا نسبت به این موضوع کوتاه نمی‌آید.

وی در ادامه تاکید کرد: توقع است قبل از حذف ارز ترجیحی، یارانه‌ها افزایش یابد. ۶۰ میلیون نفری که یارانه دریافت می‌کنند از اقشار ضعیف و متوسط جامعه هستند. خوراک این قشر موادی ساده نظیر ماکارونی و نان‌های صنعتی بود. انتظار می‌رود اگر قرار است این روند ادامه یابد دولت در کوتاه‌ترین زمان نسبت به افزایش یارانه‌ها اقدام کند. نباید با گرانی فشار بیشتری بر مردم تحمیل شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
طالب عدالت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۵
0
0
خیراززندگی تون ببینیدیارانه ۶۰۰هزارتومانی بدیدلااقل برای دهک های پایین جامعه،دیگه امید به زندگی نداریم ازبس داریم اذیت میشیم ازفقروبی پولی ومریضی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۵
0
0
همه چیز به مردم بسپارید

اول با دادن حقوق به سرپرستان بیکار خانواده که واقعا واقعا درآمد ی ندارند
و
دانشجو ها و .
تمام کودکان زیر هجده سال چه غنی چه فقیر
و پیرزن و پیرمرد بدون درآمد

کمیته و مراکز بهزیستی و مراکز خیریه دولتی ،بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی به نفع خزانه جمع کنید اما افسوس که منافع نهادهای قدرت بر منافع ملی میچربد

نمایندگی پر خودرو کنید
.یارانه ها را سه برابر کنید ..حقوق ها دوبرابر کنید
مرگ یکبار شیون یکبار ..برای همیشه همه چیز آزاد کنید
داروی بیماران صعب العلاج را رایگان کنید که با نامه زپزشک خانواده از داروخانه تحویل بگیرن .
همه چیز به مردم بسپارید .کار درست میشود

اینجوری تمام مردم چه فقر چه ثروتمند چه کودکان فقیر چه کودکان ثروتمند از منابع ملی یکسان برخوردار می‌شوند
همه چیز به مردم بسپارید کارهای اداری هم جمع میشود بازرسی ها کم میشود. کمیته امداد و بهزیستی و مراکز خیریه دولتی جمع میشود
دلالان جمع میشوند بازرسان بیخاصیت لازم نیست بازرسی کنند. ،رانت خواران اجمع میشوند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: