تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

سود‌های رسوب شده واریز نشد!

بورس طی معاملات این هفته کمتر از یک درصد رشد کرد. به گفته کارشناسان عوامل مختلفی روی بورس اثر دارد و احتمالا بازار هفته آینده سبزپوش شود.

سود‌های رسوب شده واریز نشد!

رویداد۲۴ به گزارش تجارت‌نیوز، بورس روز چهارشنبه هفته اخیر از محدوده یک میلیون و ۵۲۱ هزار واحدی و روز دوشنبه آخرین روز کاری هفته به سطح یک میلیون و ۵۲۹ هزار واحد رسید. شاخص کل بورس در این هفته ۰٫۵ درصد رشد کرد.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: عوامل مختلفی رو بورس تاثیر می‌گذارد و با توجه به تعطیلی روز‌های اخیر انتظار سبزپوش شدن تالار شیشه‌ای را در روز شنبه داریم.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه می‌دهد: برای اولین روزکاری هفته گروه‌های غذایی و قندوشکر و دارو به‌واسطه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و بعضا افزایش نرخ‌هایی که داشتند انتظار منفی شدن نداریم. گروه خودرو این روز‌ها در کانون توجه قرار دارد حتی کامودیتی محورها، حتی بدون برجام نیز به‌واسطه واگذاری زیر مجموعه‌ها شاهد رشد این گروه باشیم. در کل بورس شنبه سبزپوش می‌شود.


بیشتر بخوانید: کنترل شاخص بورس کار درستی نیست!


واریز پول جدید به بورس

وی توضیح می‌دهد: این هفته به صورت نیمه تعطیل به پایان رسید و خبر‌هایی همچون حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، انتظارات تورمی، ارزش گذاری و عرضه زیرمجموعه‌ها و خودروسازها، تثبیت نرخ ارز نیمایی و رشد لاک‌پشتی آن، واریز سود رسوب شده مجامع سال‌های گذشته و واریز پول به صندوق تثبیت بازار باعث رونق بورس شد.

رئیسی اظهار می‌کند: بعد از ریزش سال ۱۳۹۹ و بدگمانی به بازار سرمایه، دیگر این بازار بازار نشد! به عبارتی اعتماد به بورس برنگشت. برای نمونه همین واگرایی شاخص که همه میبینند، اما بازار فقط همین یک مولفه را ندارد. این روز‌ها بواسطه گزارش‌های مثبتی که از عملکرد شرکت‌ها منتشر می‌شود نشان داده اگر اصلاحی نیز هست فعلا اصلاح زمانی می‌باشد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عدم واریز سود‌های رسوبی می‌گوید: قرار بود سود‌های رسوبی واریز شود. اما برخی از این سود‌ها همچنان واریز نشده و باید دید این اتفاق برای تمامی شرکت‌ها رخ می‌دهد یا صرفا برخی از شرکت‌هاست.

خبر های مرتبط
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: