تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

هشدار در مورد سایت اعتراض به یارانه‌ها

همزمان با اعلام سایت جدید برای دریافت یارانه، کلاهبرداران هم به فکر خالی کردن حساب ملت افتاده اند.

ثبت نام یارانه

رویداد۲۴ درحالی‌که از شب گذشته سایت جدیدی از سوی دولت برای اعتراض به عدم واریز یارانه‌های جدید و ثبت‌نام برای دریافت آن اعلام‌ شده است، اما این سایت از همان ساعات ابتدایی قطع بوده و ورود به آن امکان‌پذیر نیست. در دو ساعت اخیر نیز این سایت کاملاً از دسترس خارج شده‌ است.

قطع شدن سایت از یک‌طرف و تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد در این مواقع و هنگامی‌ که حرف از یارانه یا واریز پول به حساب هموطنان از سوی دولت یا نهادی مطرح می شود، کلاهبرداران سایبری سریع‌تر از همه وارد عمل شده و با ساخت صفحات فیشینگ حساب هزاران یا میلیون‌ها ایرانی را خالی می‌کنند.

از شب گذشته نیز با توجه به قطع بودن سایت، برخی افراد سودجو به این فکر افتاده‌اند که با ساخت سایت‌های جعلی مشابه حساب هموطنان را خالی کنند.

این در حالی است که تاکنون هیچ هشداری از سوی پلیس فتا یا مسئولان دولتی در رابطه با این‌ موضوع صادر نشده‌ است و هر لحظه امکان دارد هم‌وطنان در معرض کلاهبرداری این‌چنینی به بهانه ثبت‌نام دریافت یارانه جدید قرار بگیرند.


بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام یارانه خانوارهای جامانده


آنچه که هم‌وطنان باید در این رابطه بدانند این است که برای دریافت یا ثبت‌نام یارانه یا هر موضوع دیگری نیاز به اعلام شماره کارت یا اطلاعات خصوصی دیگر مانند CVV2 یا رمز کارت نیست و اصلا برای ثبت‌نام دریافت یارانه نیازی نیست شما به هیچ حسابی پول واریز کنید.

به گزارش جامعه ۲۴، اگر هنگام مراجعه به سایتی با درخواست واریز پول یا وارد کردن اطلاعاتی مانند شماره کارت روبرو شدید باید بدانید که در دام کلاهبرداران سایبری افتاده و از وارد کردن اطلاعات یا واریز پول خودداری کنید، چراکه به‌راحتی کلاهبرداران کلاه شما را برداشته و به‌جای دریافت یا ثبت‌نام یا یارانه به یک مالباخته تبدیل می‌شوید.

بر اساس اعلام مسئولان دولتی برای اعتراض به یارانه تنها شماره‌ حساب فرد سرپرست خانوار و شماره ملی دو نفر از اعضای خانواده نیاز است و دیگر هیچ اطلاعات دیگری نباید وارد و ثبت شود. به‌همین دلیل تمامی افرادی که وارد سایت‌های جعلی این‌چنینی می‌شوند باید بدانند که به‌جز این اطلاعات هیچ اطلاعات دیگری را نباید وارد کنند.

با این‌حال باید منتظر ماند و دید آیا پلیس فتا در این رابطه واکنشی نشان خواهد داد یا باز هم هم‌وطنان بسیاری قربانی کلاهبرداران سایبری به بهانه ثبت‌نام یا دریافت یارانه‌ای جدید می‌شوند.

منبع: جامعه 24
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
مش قربون
|
Netherlands
|
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
0
1
افزونه Malwarebytes را در مرور گر ویندوز خود نصب کنید تا اگر با صفحه ای مشکوک به فیشینگ مواجه شدید هشدار دهد و بطور پیش فرض آن را مسدود کند و همچنین چندین سایت برای بررسی فیشینگ بودن لینکها و سایتها وجود دارد که میتوان با کپی کردن آدرس وبسایت یا لینک به بررسی عدم فیشینگ بودن آن بپردازید قابل از وارد شدن به سایت مورد نظر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: