تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

صدور هشدار نارنجی برای تشدید بارش‌ها و ورود توده‌های جدید گرد و غبار

فریبا گودری، کارشناس هواشناسی گفت: دو هشدار در سطح نارنجی برای افزایش بارش‌ها در نوار غربی کشور و ورود توده‌های گردوخاک برای نواحی جنوبی کشور صادر شده است.

آلودگی هوارویداد۲۴ کارشناس هواشناسی گفت: دو هشدار در سطح نارنجی برای افزایش بارش‌ها در نوار غربی کشور و ورود توده‌های گردوخاک برای نواحی جنوبی کشور صادر شده است.

خانم فریبا گودرزی گفت: امروز هشدار در سطح نارنجی برای تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز تا روز پنج شنبه صادر شده که بر اثر آن شاهد رگبار باران و رعدوبرق در مناطق مستعد تگرگ وزش باد شدید و خیزش گردو خاک در استان‌های شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی هستیم.


بیشتر بخوانید: هشدار درباره ورود توده جدید گرد و غبار به کشور +فیلم


به گفته کارشناس هواشناسی از امروز تا چهارشنبه شاهد افزایش غلظت گردوخاک هستیم که بر اثر آن شاهد کاهش شدید کیفیت هوا در استان‌های ایلام، خوزستان و نوار غربی کرمانشاه خواهیم بود، بنابراین بر اثر این پدیده احتمال تاخیر در پرواز‌ها و کاهش دید افقی هم وجود دارد.

توصیه می‌شود به دلیل بارش باران در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، مسافران از سفر‌های غیر ضروری اجتناب و از توقف در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: