تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

بیماری‌هایی که تهرانی‌ها را تهدید می‌کند/ از اضافه وزن تا دیابت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مطالعات در تهران نشان می دهد که چاقی و اضافه وزن، چربی خون، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و دیابت پنهان رو به افزایش است.

دیابت

رویداد۲۴ علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته سلامت، افزود: خوشبختانه در وضعیت مطلوب کرونایی قرار داریم و شرایط مناسبی برای حضور مردم در عرصه‌های اجتماعی مهیا شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به آخرین مطالعات صورت گرفته در تهران، گفت: این مطالعات نشان می‌دهد که بروز سندرم‌های متابولیک، چاقی و اضافه وزن، افزایش چربی خون، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و دیابت پنهان رو به افزایش است.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج ورزش‌های همگانی افزود: طبیعتاً در این وضعیت ترویج ورزش‌های همگانی و استفاده بهینه از فضاهای کالبدی شهر در حوزه شهروندی به عنوان یک ضرورت اجتماعی مطرح است و بر سلامت جسم و روان شهروندان تأثیر بسیار مثبتی دارد.

زالی، راهپیمایی همگانی با حضور شهروندان تهرانی را گامی مؤثر در راستای ترویج ورزش‌های همگانی عنوان کرد و یادآور شد: توجه بیشتر به ورزش‌های همگانی را یکی از راهبردهای خودمراقبتی برشمرد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم برای رسیدن به جامعه سالم، ترویج و توسعه ورزش‌های همگانی در کنار توسعه ورزش‌های قهرمانی است.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
برچسب ها: دیابت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: