تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
سخنگوی وزارت خارجه:

اجازه نمی‌دهیم چیزی در روابط ایران و روسیه خلل ایجاد کند/ دور جدید میانجیگری روسیه و اوکراین آغاز شده است

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر راهبردی بودن روابط میان ایران و روسیه گفت که اجازه نمی‌دهیم که هیچ‌چیز خللی در این روابط ایجاد کند.

اجازه نمی‌دهیم هیچ‌چیز در روابط ایران و روسیه خلل ایجاد کند/ آغاز دور جدیدی از تلاش‌ها برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین
رویداد۲۴ سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر راهبردی بودن روابط میان ایران و روسیه گفت که اجازه نمی‌دهیم که هیچ‌چیز خللی در این روابط ایجاد کند.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با خبرگزاری روسی «ریانووستی» تصریح کرد که گسترش ناتو و بی‌اعتنایی غرب به ملاحظات امنیتی روسیه، دلایل وضعیت فعلی اوکراین است و «ناتو باید بداند که مسیر تقابل پایان خوشی ندارد».

خطیب‌زاده با تأکید بر تداوم تلاش ایران برای برقراری صلح میان مسکو و کی‌یف ادامه داد: «ما فکر می‌کنیم که ریشه تمام چیز‌هایی که امروز شاهد آن هستیم، گسترش ناتو یا نادیده گرفتن حقایق اروپا، در حقیقت بی‌اعتنایی کشور‌های غربی به ملاحظات سیاسی و امنیتی شمار کشور‌ها به ویژه روسیه و توافقاتی است که یک دهه پیش نهایی شده بود».


بیشتر بخوانید: مذاکرات با هماهنگ‌کننده برجام جدی و معطوف به نتیجه انجام شده است/ جنگ اوکراین، نقش روسیه را در مذاکرات وین کمرنگ کرد


سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تلاش ایران برای برقراری صلح میان روسیه و اوکراین گفت: «ایران در صدد است تا دور جدیدی از تلاش‌ها برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین را آغاز کند».

وی همچنین در خصوص روابط میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه گفت: «روابط میان تهران و مسکو یک رابطه راهبردی است و اجازه نمی‌دهیم تا هیچ‌چیز در این روابط خلل ایجاد کند».

خبر های مرتبط
برچسب ها: سعید خطیب زاده
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: