تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

کوتاهی دولت برای اجرای رتبه‌بندی معلمان/ فردا آیین‌نامه رتبه‌بندی تصویب می‌شود؟

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت برای اجرای رتبه‌بندی معلمان کوتاهی کرد، می‌گوید: قرار است فردا کل آیین‌نامه رتبه‌بندی تصویب شود. در صورت تصویب، سه‌شنبه به جلسه هیأت دولت می‌رود.

رتبه بندی معلمان

رویداد۲۴ حدود پنج ماه از تصویب قانون رتبه‌بندی معلمان در مجلس می‌گذرد. با این حال هنوز زمان اجرای آن را به امروز و فردا موکول می‌کنند.

وزیر آموزش‌وپرورش آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان را روز ۲۴ فروردین در اختیار هیأت دولت قرار داد. اما هنوز این آیین‌نامه در دست بررسی است. تاکنون هم فقط سه ماده از آن تصویب شده است.

۸۷۰ هزار نفر، مشمول قانون رتبه‌بندی می‌شوند و حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای آن در نظر گرفته‌اند.

کوتاهی دولت برای اجرای رتبه‌بندی معلمان

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تجارت‌نیوز می‌گوید دولت در این مورد کوتاهی کرده است؛ آیین‌نامه باید تا کنون آماده شده و حکم معلمان را هم برای رتبه‌بندی زده باشند.

علیرضا منادی سفیدان می‌گوید: «دولت، وقت داشته است که این قانون را یک ماه پس از مصوبه مجلس عملیاتی کند.»

او ادامه می‌دهد: «بعد از تصویب رتبه‌بندی معلمان در مجلس و تعطیلات نوروز، سرانجام وزارتخانه آموزش‌و‌پرورش آیین‌نامه آن را به هیأت دولت فرستاد. هیأت دولت باید سریع این آیین‌نامه را ابلاغ می‌کرد اما متاسفانه تاکنون دولت هر هفته فقط در کمیسیون مربوطه آن را بررسی می‌کند.»


بیشتر بخوانید: خبر خوب برای معلمان/ بازنشستگان هم رتبه بندی می‌شوند؟


فردا آیین‌نامه رتبه‌بندی تصویب می‌شود؟

اگرچه دولت یک ماه فرصت برای اجرای این آیین‌نامه داشت، اما به گفته منادی سفیدان تاکنون فقط سه ماده از این آیین‌نامه را تصویب کرده‌اند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید: «ظاهرا آیین‌نامه چند ایراد حقوقی داشت که در دست بررسی است. قرار است فردا کل آیین‌نامه تصویب شود. اگر فردا تصویب شود سه‌شنبه به جلسه هیأت دولت می‌رود.»

رتبه‌بندی زودتر از شهریور اجرا می‌شود؟

اما معلمان چه زمانی منتظر افزایش حقوق باشند؟ منادی در این مورد می‌گوید: «فعلا اگر فردا آیین‌نامه تصویب شود، از سوی دولت ابلاغ می‌شود. در مرحله بعد باید رتبه‌ معلمان را مشخص کنند. پس از آن حکم معلمان زده می‌شود. در اولین ماه حکم، افزایش حقوق از اول سال تا خرداد و شش ماه از سال گذشته محاسبه و واریز می‌شود.»

وزیر آموزش‌وپرورش روز گذشته درباره زمان اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گفت که از اول شهریور در فیش حقوقی فرهنگیان اعمال می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس اما می‌گوید این تاریخ اشتباه است. یک ماه بعد از تصویب نهایی آیین‌نامه فرصت دارند که رتبه‌ها را تعیین کنند. وقتی هم رتبه‌ها مشخص شود احکام صادر می‌شود.

با اجرای رتبه‌بندی معلمان در سال جاری حقوق معلمان بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا بیش از پنج میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
0
0
دروغ میگید مثل
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
0
0
آقای منادی از شما بابت نکات خوب و شفاف که با قاطعیت و کاملا قانونمند ایراد می‌فرمایید بسیار سپاسگزاریم امیدواربم جنابعالی و تمامی نمایندگان زحمتکش که زمان بسیاری بابت رتبه‌بندی صرف فرمودید همیشه در پناه حضرت ایزد متعال موفق و خوشبخت باشید ....
از طرف جمعی از فرهنگیان و بازنشستگان سال1400استان تهران
معلم
|
United States of America
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
0
0
آقای منادی چرا اینقدر دروغ بخورد معلمین میدید به سازمان برنامه وبودجه بگوئید چرا شما دیگه آقای میر کاظمی تو را سر جدد دیگه شما گیر ندید میدانید که همه جامعه مدیون معلم هستید بخدا معلمی که خون جگر خورده تا شما آینده اش را بسازید.دیگه چرا.........همتون واگذار میکنیم بخدا که اگر در حق معلم خطایی انجام بدهید خدا از خودتون وعزیزاتون نگذرت.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: