تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
رشد شش برابری درآمدزایی موسسه ملل

اعتماد سرمایه‌گذاران به ملل با سپرده‌گذاری بلندمدت

موسسه اعتباری ملل در شش سال گذشته در درآمدزایی رشدی پنج برابری داشته و از درآمد ماهیانه یک هزار میلیارد ریالی به رقم پنج هزار میلیارد ریال رسیده است.

رویداد۲۴  موسسه اعتباری ملل در شش سال گذشته در درآمدزایی رشدی پنج برابری داشته و از درآمد ماهیانه یک هزار میلیارد ریالی به رقم پنج هزار میلیارد ریال رسیده است. از طرف دیگر سرمایه‌گذاران نیز با اعتماد به موسسه در سپرده‌های بلندمدت موسسه سرمایه گاری بیشتری کردند.

به گزارش بانکداری ایرانی؛ موسسه اعتباری ملل که برنامه بانک شدن آن در دستور کار بانک مرکزی قرارداد، در سال‌های اخیر روند رو به رشدی را در درآمدزایی خود داشته و این روند را طی شش سال گذشته حفظ کرده است.سرمایه گذاری ملل
در شش سال گذشته این روند درآمدزایی از محل تسهیلات بالای شرکت کسب شد؛ چراکه تسهیلات موسسه نیز با روند رو به رشد و ثابتی مواجه بوده و از ۹۲ هزار میلیارد ریال مانده تسهیلات در فروردین ۹۷ به رقم حدود ۳۰۰ هزار میلیارد ریال در فروردین سال ۱۴۰۱ رسیده که نشان از تمرکز بر فعالیت حرفه‌ای شرکت است.

اعتماد سرمایه‌گذاران به ملل با سپرده‌گذاری بلندمدت

مانده سپرده موسسه نیز روند ثابت صعودی داشته که نشان از اعتماد سرمایه‌گذاران به موسسه دارد. چراکه بیشترین محل سرمایه‌گذاری شهروندان در موسسه ملل در سپرده‌های بلندمدت موسسه بوده است. سپرده بلندمدت یک‌ساله ۲۴۵ هزار میلیارد ریال وسپرده دوساله ۶۷ هزار میلیارد ریال از ۳۶۷ هزار میلیارد ریال سپرده جمع‌آوری‌شده موسسه را به خود اختصاص داده‌اند و اعتماد مشتریان به این موسسه رو به رشد بوده است.

اعتماد سرمایه‌گذاران به ملل با سپرده‌گذاری بلندمدت

بر اساس این گزارش، در فروردین ۱۴۰۰ بالغ‌بر شش هزار و ۱۰۹ میلیارد ریال درامد داشته که پنج هزار و ۹۸۱ میلیارد ریال به درآمد از محل تسهیلات، ۸۶ میلیارد ریال از محل سپرده‌گذاری و ۴۰ میلیارد ریال از محل کارمزد درآمد کسب کرده است. بالاترین محل درآمد در فروردین از محل تسهیلات مشارکت مدنی بود که رقم سه هزار و ۹۶۶ میلیارد ریال بود. بعد از ان به تسهیلات مرابحه با رقم یک هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال بود.

شایان ذکر است که موسسه ملل به عنوان یک موسسه اعتباری با سهامی عام و فعال در بازار سرمایه، در ماه‌های اخیر برای اینکه تبدیل شدن به بانک اقدامات مهمی انجام داد. افزایش سرمایه را به مراحل نهایی رسانده است. اموال مازاد فروخته و مزایده‌های زیادی برای فروش دیگر اموال خود برگزار کرد و از همه مهم‌تر اقدام به اصلاح وضعیت شرکت‌های زیرمجموعه خودکرده است.

برچسب ها: موسسه اعتباری
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: