تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

مرز‌های ایران با عراق برای زائران اربعین باز می‌شود؟

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با پیش‌بینی حضور حدود پنج میلیون زایر ایرانی در مراسم امسال، گفت که مرز‌های مهران، خسروی، شلمچه و چذابه برای عبور زائران آماده می‌شوند.

مرز‌های ایران با عراق برای زائران اربعین باز می‌شود؟
رویداد۲۴ به گزارش همشهری‌آنلاین، سید مجید میراحمدی در نشست ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد و با بیان اینکه در سال ۹۸ حدود سه و نیم میلیون زائر در راهپیمایی اربعین شرکت کرده بودند، افزود: با توجه به روند افزایش هر ساله زائران اباعبدالله الحسین (ع) و با توجه به اینکه دو سال مراسم اربعین حسینی انجام نشده است، پیش بینی می‌شود امسال بیش از چهار میلیون زائر داشته باشیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی ادامه داد: برای همین باید تمهیدات و امکانات خدماتی و رفاهی لازم را همچون سایبان‌ها و مه پاش‌ها برای خنک کردن زائران، فراهم سازیم.

میراحمدی با بیان اینکه امسال در نظر داریم مرز خسروی را برای زائران حسینی فعال کنیم، گفت: در همین راستا رایزنی‌های لازم از طریق سفارت ایران با نخست وزیر و وزیر کشور عراق برای فعال سازی شبانه روزی مرز خسروی انجام شده است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تاکید داشته اند شرایط راحت و ارزان برای زوار حسینی فراهم شود و برای همین، تمام امکانات را در مرز‌های خسروی، مهران شلمچه و چذابه مهیا خواهیم کرد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اضافه کرد: با توجه به مصادف بودن مراسم اربعین حسینی با ایام گرم سال در نظر داریم که همکاران وزارت بهداشت و هلال و احمر با آمادگی کامل در مرز‌های کشور برای ارائه خدمات، حضور داشته باشند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: