تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

آسم و آلرژی ریسک بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند

بررسی جدید آزمایش‌های بالینی وتحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد افراد مبتلا به آسم یا آلرژی ممکن است بیشتر درمعرض ابتلا به بیماری قلبی باشند وبرخی دارو‌ها ممکن است این خطررا افزایش یا کاهش دهند.

آسم و آلرژی ریسک بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند

رویداد۲۴ به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، «گوآ پینگ شیء»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون، گفت: «بسیاری از مردم آسم را یک بیماری ریوی می‌دانند، اما ارتباط مهمی بین آسم و بیماری‌های قلبی عروقی، مانند بیماری‌های عروق کرونر قلب، فشار خون بالا و موارد دیگر وجود دارد.»

این بررسی، مطالعات بالینی را توصیف می‌کند که ارتباط بین آسم و تهدیدات سلامتی مانند بیماری‌های قلبی عروق کرونر و آئورتی؛ شریان‌های باریک شده‌ای که جریان خون را به اندام‌ها کاهش می‌دهد؛ سکته؛ نارسایی قلبی؛ و سایر عوارض قلبی را نشان می‌دهد.

این گزارش خاطرنشان کرد تشکیل انواع خاصی از سلول‌های التهابی در ریه‌ها، قلب و عروق خونی ممکن است ارتباط بین آسم و بیماری قلبی عروقی را توضیح دهد.

این مطالعه، همچنین ارتباط بین بیماری قلبی و آلرژی‌های فصلی، اگزمای آلرژیک و آلرژی‌های شدید غذایی و دارویی را بررسی کرد.

شیء افزود: «مشاهدات این مطالعات نشان می‌دهد که واکنش‌های آلرژیک علاوه بر آسم نیز از عوامل خطر مهم بیماری‌های قلبی عروقی هستند.»


بیشتر بخوانید: نکات تغذیه‌ای برای روز‌های آلودگی هوا
تیم او همچنین بررسی کرد که چگونه دارو‌های آسم ممکن است بر خطر بیماری قلبی تأثیر بگذارند.

بر اساس این مطالعه، آلبوترول استنشاقی (که اغلب برای درمان حملات حاد آسم استفاده می‌شود)، کورتیکواستروئید‌های استنشاقی (مانند فلوتیکاسون پروپیونات و بودزونید)، و اصلاح‌کننده‌های لوکوترین (مانند مونته‌لوکاست) خطر بیماری قلبی را کاهش می‌دهند.

اما به نظر می‌رسد کورتیکواستروئید‌های خوراکی و درون وریدی (مانند پردنیزون) خطر را افزایش می‌دهند؛ و نتایج متفاوتی برای آنتی‌بادی‌های ضد آسم (مانند omalizumab) وجود داشت.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار سلامت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: